Wydrukuj tę stronę
czwartek, 16 lipiec 2020 12:19

Popularność e-sportu

Na świecie mamy wiele dyscyplin sportowych. Jak się okazuje jedne są bardziej popularne, a inne mniej i jest to zależne od wielu czynników. W dużej mierze zależy to od zainteresowań kibiców. Jak się okazuje w dzisiejszych czasach coraz bardziej popularny staje się esport. Jedną z najbardziej czołowych drużyn piłkarskich na świecie jest FC Barcelona. Czy ten zespół ma coś takiego jak barcelona sekcja e-sport? Oczywiście, że tak.

 

Z początku była niepewność

Co prawda na początku zarządcy klubu niechętnie chcieli utworzyć taką sekcję, jednak sumarycznie tak się stało i była to zdecydowanie dobra decyzja. Może zespół Barcelony w esporcie nie osiąga jakiś spektakularnych wyników, jednak trzeba przyznać, że w wielu dyscyplinach graczom tego zespołu idzie całkiem dobrze. Dodajmy, że barcelona sekcja e-sport to także szansa na to, aby kibice zespołu mogli oglądać swój ulubiony zespół w czasach pandemii koronawirusa, bo jak wiadomo była przerwa w rozgrywkach właśnie związana w bezpośredni sposób ze wspomnianą pandemią. Był to również dobry czas dla zawodników, ponieważ mogli oni jeszcze bardziej spróbować swoich sił w czymś takim jak esport.

Nie będzie popularnego starcia

Co więcej na pewno wiele osób zastanawia się czy jedno z najpopularniejszych starć w rzeczywistej piłce nożnej przeniesie się również w świat wirtualny. Jak się okazuje na razie nie, ponieważ drużyna Realu Madryt na ten moment nie zdecydowała się na utworzenie sekcji esportu, a zatem kibice będą musieli jeszcze trochę na ten moment poczekać. Dodajmy, że sam esport to wręcz idealna okazja do tego, aby każdy spróbował swoich sił w sporcie, bo przecież nie każdy ma taką możliwość, gdyż po prostu ma problemy zdrowotne czy nie stać go na rozpoczęcie wszystkiego, a jak wiadomo początki zawsze są trudne. Jak widać w dzisiejszych czasach praktycznie każdy z nas ma o wiele więcej alternatyw niż jeszcze jakiś czas temu, dzięki czemu jesteśmy w stanie poradzić sobie ze wszystkim o wiele łatwiej.

Czytany 151 razy