Wydrukuj tę stronę
niedziela, 05 wrzesień 2021 15:14

Japoński manicure – wschodnia tajemnica piękna

japoński manicure japoński manicure pixabay

Nie od dziś wiadomo, że Azjatki są istnymi mistrzyniami w dbaniu o swoją urodę. Piękne mieszkanki Dalekiego Wschodu słyną ze swoich urodowych trików na cały świat! Od kilku lat niezwykle modna jest koreańska pielęgnacja twarzy, a teraz branżę beauty podbija manicure japoński.

W tym artykule dowiesz się, czym charakteryzuje się wyżej wspomniany zabieg. Powiemy również kilka słów o tym jak wykonać japoński manicure i czy możliwe jest wykonanie go w domowym zaciszu. Zaciekawiona? Zostań z nami do końca, a Twoje paznokcie Ci podziękują!

Co to jest manicure japoński?

Jak sama nazwa wskazuje japoński manicure to sposób pielęgnacji paznokci wywodzący się z kraju kwitnącej wiśni. Co ciekawe, nie zakłada on koloryzacji płytki paznokcia ani wycinania skórek. Jest to dla wielu kobiet prawdziwy szok. Jednak po zapoznaniu się z tematem, dotychczasowe zwolenniczki popularnych, zachodnich stylizacji manicure, często decydują się na ściągnięcie żelu/hybrydy, w celu powrócenia do naturalnych metod pielęgnacyjnych.

Czym dokładnie charakteryzuje się więc ten zabieg? Japoński rytuał manicure polega na wmasowywaniu w płytkę paznokcia oraz skórki kilku past o zróżnicowanym działaniu. Specyfiki nakłada się sekwencyjnie, wedle ściśle określonych reguł. Pierwszym krokiem, jaki musimy wykonać, aby nasz manicure japoński się udał, to porządne, ale nie agresywne oczyszczenie płytki. Kolejno delikatnie zsuwamy skórki paznokcia (nie wycinając ich!) i nadajemy płytce pożądany kształt.

Po pierwszym etapie obróbki paznokcia przystępujemy do docelowego zabiegu. Matowimy paznokieć dedykowanym, tekturowym pilniczkiem, który pozwala w kontrolowany sposób stworzyć na naszej płytce mikrouszkodzenia, dzięki którym substancje aktywne zawarte w pastach będą mogły lepiej oddziaływać. Gdy kanaliki paznokcia zostały otworzone przystępujemy do aplikacji pasty. Maź bogata w substancje odżywcze musi zostać pieczołowicie wmasowana. Polerujemy paznokieć pastą tak długo, aż stanie się on mocno błyszczący. Manicure japoński kończy się wmasowaniem tzw. różowego pudru w płytkę. Jeśli wykorzystaliśmy do pielęgnacji pastę zieloną, to puder w ostatniej fazie musimy wmasowywać dokładnie w tym samym kierunku, w którym robiliśmy to z pastą. Przy wykonywaniu manicure japońskiego surowo zakazuje się użycia metalowych narzędzi tj. np. tradycyjne pilniki. Jeśli zatem umówisz się na ten zabieg, a kosmetyczka rozpocznie pracę przy pomocy nieprzeznaczonych do tego rodzaju pielęgnacji akcesoriów – interweniuj.

Japoński manicure – efekty, zalety, przeciwwskazania

Manicure japoński, zwany inaczej zabiegiem P. Shine, może utrzymywać się na paznokciach od 2 do 3 tygodni. Profesjonaliści zalecają, aby zabieg powtarzać regularnie, dla utrwalenia efektu silnych i zdrowych paznokci. Co ważne, manicure tego rodzaju możemy wykonać również samodzielnie w domu, po wcześniejszym zakupie potrzebnych kosmetyków. Japońska pielęgnacja paznokcia opiera się na naturalnych sposobach, dlatego nie ma w nią wliczonego koloru, który stał się niemal must have w paznokciowym looku ostatnich dekad na Zachodzie. Choć ten punkt z pewnością zniechęci wiele kobiet do manicure japońskiego, to dla wielu pań będzie on również cudownym kompromisem między zadbanymi dłońmi, a np. restrykcyjnym dress codem w pracy.

Jeśli chodzi o przeciwwskazania do tego, aby japoński manicure wykonać to nie ma ich wiele. Naturalne składniki zawarte w pastach i pudrach nie podrażniają skóry, nie są szkodliwe dla kobiet w ciąży czy osób borykających się z jednostką chorobową. Ze względów higienicznych zabrania się jednak wykonywania pielęgnacji japońskiej na płytce paznokcia zaatakowanej grzybicą bądź uszkodzonej.

Największą zaletą jaką japoński manicure może nam zaoferować jest to, że pielęgnacja działa dwufazowo. Zatem możemy cieszyć się świetnym efektem nie tylko z perspektywy wizualnej, jak to bywa np. w przypadku klasycznego manicure, ale również zadbać o kondycję naszych paznokci od wewnątrz. Wykonując regularnie japoński manicure poprawiamy wygląd paznokci, jednak przede wszystkim chodzi o ich wzmocnienie i odżywienie.