Wydrukuj tę stronę
środa, 20 grudzień 2017 11:15

Jak bezpiecznie przeżyć sylwestra ?

Przywitanie Nowego Roku często ma huczny przebieg. W świętowaniu często się zapominamy, co może przyczynić się do nieszczęścia, szczególnie jeśli w zabawie towarzyszą nam fajerwerki. W jaki sposób bezpiecznie przeżyć Sylwestra i cieszyć się w pełni noworoczną zabawą?

 

Bezpieczeństwo i rozwaga to podstawa

Jednym z najpopularniejszych zwyczajów sylwestrowych jest puszczanie fajerwerków. Aby taka zabawa była bezpieczna trzeba zachować rozwagę i wszelkie normy bezpieczeństwa. Sprawdzeni producenci i sprzedawcy fajerwerków np. www.Tropic.eu/ zawsze informują o tym, w jaki sposób należy użytkować dany produkt, by zachować bezpieczeństwo. Sprawdzone produkty zawsze powinny mieć na opakowaniu odpowiednie atesty bezpieczeństwa, które oznaczają, że produkty są przetestowane i sprawdzone przez odpowiednie organy, zanim zostały dopuszczone do sprzedaży. Najważniejszą kwestią jest to, że z produktów pirotechnicznych powinny korzystać wyłącznie osoby dorosłe, koniecznie trzeźwe. Niestety często o tym się zapomina i pozwala dzieciom na zabawę fajerwerkami, co może skutkować poważnymi konsekwencjami, tak samo, gdy za puszczanie fajerwerków zabierają się osoby, które już uczciły szampanem nadejście Nowego Roku.

Często decydujemy się na puszczanie fajerwerków na osiedlach mieszkaniowych lub w dużych skupiskach ludzi. Jest to jednak nieodpowiednie. O wiele lepszym rozwiązaniem będzie znalezienie miejsca poza osiedlem, w pewnej odległości od bloków i skupisk ludzi. Pozwoli to na bezpieczne używanie fajerwerków – zminimalizuje ryzyko tego, że źle odpalony fajerwerk uszkodzi okno czy poleci w stronę zgromadzonych ludzi.

Ważną kwestią jest też to, że huk fajerwerków wpływa niekorzystnie na domowe zwierzęta. Szczególnie psy i koty boją się wystrzałów i źle znoszą ten czas. Również ze względu na to warto poszukać idealnego miejsca do puszczania fajerwerków poza osiedlami mieszkaniowymi. Trzeba też pamiętać, że nie wolno puszczać fajerwerków w pomieszczeniach zamkniętych i nie można tego robić na balkonach, pod nimi oraz w pobliżu samochodów, gdyż może to grozić uszkodzeniem nieruchomości i ruchomości, co może wiązać się później z koniecznością wypłaty dla osoby, której mienie zostało zniszczone.