Wydrukuj tę stronę
środa, 27 lipiec 2016 10:59

Jakie zabiegi wyszczuplające cieszą się uznaniem wśród pacjentów?

Nierzadko bywa tak, że zbędne kilogramy, których najchętniej pozbylibyśmy się z naszego ciała, tak naprawdę sami wcześniej „zapraszamy” – choćby za sprawą złego odżywiania się czy też braku odpowiedniej ilości ruchu. Z drugiej strony jednak, nawet aktywny tryb życia i zdrowa dieta nie zawsze pozwalają uzyskać wymarzoną sylwetkę. W takiej sytuacji nieoceniona może się okazać pomoc ze strony profesjonalnych salonów kosmetycznych.

Nadmiar tkanki tłuszczowej to jeden z najczęstszych powodów, jakie sprowadzają pacjentów do gabinetów kosmetycznych. A tym bardziej w porze letniej, gdy domowe metody na zrzucenie niechcianych kilogramów nie przyniosły zamierzonych rezultatów. Na szczęście, istnieją różne kuracje wyszczuplające, które pomagają „odrobić straty”. Każda posiada swoją specyfikę, mającą przełożenie na przebieg zabiegu, jego działanie i skutki, ale także na rodzaj przeciwwskazań. Dlatego warto przywołać kilka popularnych terapii, ułatwiających pożegnanie z dodatkowymi centymetrami.

Endermologia LPG – szczególna moc masażu

Zalety masażu są powszechnie znane: pobudza on krążenie, pozwala rozluźnić mięśnie, a poprzez uzyskane przyjemne uczucie odprężenia – przynosi również poprawę nastroju. Jego działanie zdrowotne również jest często wykorzystywane. Ale to nie wszystko – okazuje się bowiem, że odpowiednio wykonany masaż, przy użyciu stosownych narzędzi, pomaga pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Tak właśnie jest w przypadku endermologii LPG, czyli kuracji wzmacniającej tkankę łączną, a przy tym stymulującej organizm do intensywniejszego usuwania toksyn i ubocznych produktów przemiany materii. Jak wygląda przebieg takiego zabiegu?

Endermologia LPG polega na zasysaniu fałdu skóry za pomocą specjalnej głowicy ze sterowanymi elektrycznie rolkami. Działanie to powoduje wydrenowanie ciała, zwiększenie jego elastyczności, a także rozbicie komórek tłuszczowych. Ponadto, obszar poddawany zabiegowi jest dobrze zabezpieczony. Przed rozpoczęciem kuracji nakłada się specjalny, jednoczęściowy kostium, chroniący przed szczypaniem skóry oraz zaciąganiem włosków – tłumaczy Emilia Rechul, kosmetolog z gabinetu Qclinique.

Warto też dodać, że zabieg endermologii LPG skutkuje wzmożoną produkcją kolagenu i elastyny, odpowiedzialnych za jędrność oraz właściwe napięcie skóry.

Karboksyterapia – korzystny wpływ dwutlenku węgla

Oprócz efektywności, najważniejszą kwestią dla pacjenta pozostaje oczywiście bezpieczeństwo zabiegu kosmetycznego. Nie dziwi więc fakt, że coraz częściej do przeprowadzania kuracji wykorzystuje się substancje, które w naturalny sposób występują w ludzkim organizmie, a przy tym wykazują szczególne właściwości. Sytuacja ta dotyczy też karboksyterapii, polegającej na odpowiednim zastosowaniu dwutlenku węgla. Za pomocą cienkiej igiełki CO2 jest wprowadzany w obszar ciała poddawany zabiegowi. Następnie dochodzi do powstania kwasu węglowego, który skutecznie redukuje niedoskonałości w postaci dodatkowych centymetrów, cellulitu czy rozstępów. Co więcej, karboksyterapia działa przeciwstarzeniowo, bowiem zabieg przyczynia się również do odżywienia i dotlenienia skóry.

Kriolipoliza – chłodne pożegnanie nadmiaru tkanki tłuszczowej

W zasadzie, określenie „chłodne” to mało powiedziane. Kriolipoliza jest wręcz mroźną kuracją kosmetyczną. Nie kłóci się to jednak z ciepłym przyjęciem wielu pacjentów, których serca podbiła skuteczność tego zabiegu. Wizyta w gabinecie polega dosłownie na zamrażaniu komórek tłuszczowych – a przy tym proces ten nie narusza ochronnej bariery skóry. Dodatkowo, nie ma on negatywnego wpływu na komórki o niskiej zawartości tłuszczu. Brak niepożądanego oddziaływania na inne tkanki i narządy sprawia, że kriolipoliza jest zabiegiem bezinwazyjnym, możliwym do zastosowania o każdej porze roku. Ponadto, mroźną metodę likwidacji zbędnych kilogramów stosuje się na różnych partiach ciała, takich jak brzuch, plecy, ramiona, kark, boczki, pośladki czy uda. Efekty widać średnio po 2-3 tygodniach od chwili przeprowadzenia pierwszego zabiegu kriolipolizy – w zależności od konkretnego pacjenta. Należy jednak pamiętać, że uzyskiwane rezultaty będą również zależeć od równoległych działań wspomagających: lekkostrawnej diety, aktywności fizycznej oraz spożywania odpowiedniej ilości wody (najlepiej mineralnej).

Mezoterapia igłowa – zabieg o wielokierunkowym działaniu

Medycyna estetyczna również proponuje zabiegi mające działanie wyszczuplające. Mowa tu konkretnie o mezoterapii igłowej, kuracji dość uniwersalnej, która – w zależności od rodzaju problemu, zastosowanych preparatów oraz wybranych partii ciała – potrafi przynieść wiele różnych efektów. Najczęściej pacjenci sięgają po tę metodę w celu zlikwidowania skutków starzenia się skóry. Niemniej, charakter zabiegu umożliwia też redukcję tkanki tłuszczowej i modelowanie sylwetki w okolicach podbródka, boczków, pośladków, bryczesów bądź kolan. W jaki sposób?

Podczas mezoterapii igłowej, w obszarze poddawanym kuracji tworzy się nieduże nakłucia, a następnie, przez utworzone kanaliki, wprowadza się za pomocą strzykawki konkretny preparat. Skutki cyklu zabiegów zależą w dużej mierze od ampułek, jakie zostaną podane. W celu pozbycia się zbędnych kilogramów, stosowane są substancje aktywne o działaniu lipolitycznym, wywołujące rozkładanie tłuszczów do wolnych kwasów tłuszczowych – wyjaśnia Emilia Rechul.

Przy okazji warto zaznaczyć, że mezoterapia igłowa to znakomity sposób na takie niedoskonałości skóry, jak cellulit czy rozstępy.

Kawitacja ultradźwiękowa – kuracja rozbijająca komórki tłuszczowe

Zabieg jest przeprowadzany przy użyciu specjalnego urządzenia, emitującego ultradźwięki o częstotliwości 40 kHz. Pozwala ono uzyskać zjawisko kawitacji, co prowadzi do rozbicia i uwolnienia tłuszczów, a następnie przetransportowania ich do wątroby, gdzie ulegają procesom przemiany materii. Kuracja ta, zwana nieraz „nieinwazyjną liposukcją”, skutecznie odtłuszcza okolice brzucha i boczków, a także ud i pośladków, gdzie dodatkowo wykazuje swe działanie antycellulitowe. Niemniej, trzeba zaznaczyć, że dla bezpieczeństwa pacjenta nie przeprowadza się kawitacji ultradźwiękowej w pewnych obszarach ciała. Chodzi o takie miejsca, jak głowa, szyja oraz klatka piersiowa.

Jak widać, przed pacjentami stoi dość bogaty wybór kuracji wyszczuplających, które umożliwiają precyzyjne dobranie metody do konkretnych niedoskonałości ciała. Warto jednak jeszcze raz podkreślić, że choć zabiegi te potrafią się znacząco różnić, łączy je jedno – nie przyniosą zadowalających i długotrwałych efektów, jeśli niezdrowy tryb życia im na to nie pozwoli.

Zobacz kombajn medyczny, dzięki któremu wykonasz szereg zabiegów z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii.