piątek, 12 styczeń 2018 11:28

Lunch – dlaczego zawsze powinieneś go jeść

Obiad jest ważnym posiłkiem dla każdego. Zapewnia energię i składniki odżywcze, aby utrzymać ciało i mózg w dobrej formie przez popołudnie.

 

Dlaczego warto jeść lunch?

Obiad jest ważnym posiłkiem dla każdego. Zapewnia energię i składniki odżywcze, aby utrzymać ciało i mózg w dobrej formie przez popołudnie. Domowy lunch może być zdrowym i pysznym wyborem i zapewnia kontrolę nad żywnością i zawartymi w niej produktami. Podobnie z posiłkiem spożywanym w restauracji, pod warunkiem przestrzegania zasad zdrowej diety.

Badania dietetyczne wykazują, że większość ludzi spożywa zbyt wiele tłuszczów nasyconych, soli i cukru oraz zbyt mało błonnika, owoców, warzyw i tłustych ryb. Przygotowanie zdrowego, domowego lunchu na wynos każdego dnia jest świetnym sposobem, aby pomóc Ci spożywać zbilansowane posiłki, a także zaoszczędzić pieniądze.

Co to jest pożywny lunch?

Kluczem do pożywnego lunchu jest różnorodność i uzyskanie odpowiedniej równowagi w pożywieniu, aby dostarczyć składników odżywczych potrzebnych do zachowania zdrowia.

Nasze dzienne spożycie kalorii i składników odżywczych jest podzielone na posiłki i przekąski, które jemy przez cały dzień. Jednym ze sposobów na rozłożenie spożycia kalorii w ciągu dnia jest spożycie 20% całkowitego spożycia kalorii na śniadanie, 30% na lunch, 30% na kolację i  przeznaczenie rezerwy 20% na przekąski. Kalorie, które spożywamy z napojów, są również uwzględnione w tym zestawieniu. Spożywanie regularnych, pożywnych posiłków pomaga większości ludzi zachować zdrowie, utrzymać prawidłową wagę i powstrzymać głód.

Co powinno znaleźć się na Twoim talerzu w porze lunchu?

Zdrowy, syty obiad powinien opierać się na produktach pełnoziarnistych, takich jak  pitta, pieczywo chrupkie żytnie, pełnoziarnisty makaron lub ryż.

Postaraj się dodać trochę chudego białka, które pomoże Ci poczuć się sytym; idealny będzie tu na przykład łosoś lub tuńczyk, jaja, rośliny strączkowe, krewetki lub kurczak. Jeśli włączysz te produkty do swojego lunchu, będziesz musiał przechowywać go w lodówce, aby zminimalizować ryzyko zatrucia pokarmowego.

Ważne jest, aby w swoim lunchu zawrzeć porcję owoców i warzyw, np. jabłko, garść pomidorów koktajlowych, marchewka, ogórek, papryka lub laski selerowe, lub garść rodzynek.

Co się dzieje, gdy nie jesz lunchu?

Niektórzy myślą, że mogą przetrwać dzień bez lunchu, jednak pomijanie lunchu jest jak mini-post i może prowadzić do intensywnego uczucia głodu, zwłaszcza jeśli śniadanie nie było odpowiednio obfite.

Twoje ciało ewoluowało w celu przeżycia, a jeśli zbyt długo nie jesz, zaczynasz być bardzo głodny i wszystko, o czym myślisz, Twój następny posiłek. Prowadzi to do pogorszenia wydajności w pracy.

Jeśli zbyt długo nie jesz, prawdopodobnie zjesz za dużo przy następnej okazji. Pomijanie obiadu może utrudnić Ci regulowanie porcji jedzenia, a co za tym idzie - wagi.

Co się stanie, jeśli zjesz lunch w biegu?

Usiądź na dowolnej stacji kolejowej w porze lunchu, a zobaczysz ludzi jedzących w biegu. Jeśli jesz obiad w ten sposób, tworzysz konflikt w swoim ciele pomiędzy trawieniem pokarmu a poruszaniem mięśni potrzebnych do wykonywania ruchu. Powoduje to przepływ krwi z jelit do mięśni nóg i ramion i może prowadzić do niestrawności, bólu i wzdęć, ponieważ zjedzone jedzenie nie jest prawidłowo trawione.

Co zrobić, gdy nie masz czasu na przygotowanie lunchu?

Zdrowy i pożywny posiłek zamówisz przez fit catering. W Toruniu działa firma cateringowa Body Chief, specjalizująca się w przygotowywaniu posiłków dietetycznych. Wejdź na stronę internetową www.bodychief.pl i zapoznaj się z pyszną ofertą. Smacznego!

Twój lifestyle

Spódnice najlepsze na lato - znajdź tę idealną!

Spódnice najlepsze na lato - znajdź tę idealną!

Kobiety kochają lato. Ciepła pogoda wprawia nas w dobry nastrój i skłania do odsłaniania nóg w ulubionych spódnicach. Pracując, nie czytaj dalej
Biżuteria pozłacana

Biżuteria pozłacana

Srebrna biżuteria pozłacana – dlaczego warto ją zakupić? Jednymi z jej niepodważalnych zalet są jej wygląd i cena. Wyglądem do czytaj dalej
Męska moda ponadczasowa gentlemana

Męska moda ponadczasowa gentlemana

W czasach kiedy najpopularniejsze zakupy odzieżowe dzieją się w sklepach sieciowych, trudno wydobyć swój własny, niepowtarzalny styl, który określałby nas czytaj dalej
Buty damskie na lato

Buty damskie na lato

W sezonie letnim królują przede wszystkim sandały, które zapewniają komfort podczas upalnych dni. Równie popularne są różnego rodzaju klapki oraz czytaj dalej
  • 1