Wydrukuj tę stronę
czwartek, 28 wrzesień 2017 15:35

Laserowe usuwanie włosów

Jeśli mamy już dość usuwania niechcianego owłosienia za pomocą maszynki czy wosku, marzymy o trwałym i pięknym efekcie, możemy rozważyć depilację laserową. Depilacja przy użyciu lasera, jest zabiegiem bezbolesnym, bezpiecznym, szybkim oraz niezwykle trwałym. Czynniki te sprawiają, że jest to jeden z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych w Stanach Zjednoczonych. Od kilku lat zauważalnie rośnie także jego powodzenie w Polsce.

 

Na czym polega depilacja laserowa?

Podczas zabiegu łagodna wiązka promieni laserowych zostaje pochłonięta przez melaninę – barwnik znajdujący się w strukturze włosa. Proces ten powoduje osłabienie i zniszczenie cebulki, co prowadzi do trwałego usunięcia włosa.

Zabieg laserowej depilacji może być z powodzeniem wykonywany na różnych partiach ciała. Chętnie stosuje się go do usuwania włosów z okolic twarzy, nóg, rąk, pach, bikini. Ze względu na precyzję i długotrwały efekt, zabiegowi coraz chętniej poddają się również panowie. Zaletą tego rodzaju depilacji jest jej bezinwazyjność – laser działa wyłącznie na strukturę włosa, pozostawiając delikatną skórę w stanie nienaruszonym. Nie musimy więc obawiać się uszkodzenia naskórka, alergii czy podrażnień. Ponieważ tempo wzrostu włosów jest różne i w momencie wykonywania zabiegu, niektóre włoski mogą znajdować się dopiero w fazie wzrostu, by osiągnąć idealny efekt, należy poddać się minimum 3 sesjom z użyciem lasera. Jednak już po pierwszym zabiegu dostrzeżemy zauważalny efekt. Po 3-7 sesjach owłosienie znika trwale.

Warto pamiętać, że choć depilacja laserowa przy użyciu nowoczesnych narzędzi jest stosunkowo bezpieczna, to jednak może nieść ze sobą pewne ryzyko. Zanim zdecydujemy się poddać takiemu zabiegowi, koniecznie sprawdźmy kwalifikacje lekarza bądź kosmetologa, który go będzie wykonywał. By osiągnąć lepsze efekty, na sześć tygodni przed zabiegiem należy ograniczyć wszelkie metody usuwania owłosienia oraz zrezygnować z ekspozycji na słońce.

Jak wygląda zabieg?

Partia, na której będzie wykonywany zabieg zostanie najpierw dokładnie oczyszczona. Przed wizytą w salonie należy to miejsce samodzielnie ogolić. Zastosowanie najnowocześniejszej technologii sprawia, że zabieg jest zupełnie bezbolesny. W szczególnych przypadkach można jednak dodatkowo znieczulić skórę – należy w tym celu na ok. 30 minut przed zabiegiem nałożyć specjalną maść znieczulającą. Przed zabiegiem parametry urządzenia zostaną dostosowane do naszych indywidualnych uwarunkowań – w tym koloru skóry czy grubości włosków. W celu ochrony oczu przed wiązkami lasera otrzymamy specjalne okulary ochronne. Partia ciała, która nie będzie poddana zabiegowi, a w jego czasie będzie odsłonięta, zostanie posmarowana specjalistycznym preparatem ochronnym. Długość trwania zabiegu może się różnić i wynosić od kilkudziesięciu minut nawet do godziny. Po zabiegu na ciele może pojawić się delikatne zaczerwienienie lub nawet opuchlizna, efekt ten stopniowo zaniknie w ciągu kilku dni po zabiegu. Odczuwany dyskomfort możemy zmniejszyć stosując zimne okłady.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji o zabiegu, warto skonsultować się z lekarzem, bądź kosmetyczką i zapoznać z listą przeciwwskazań.