Wydrukuj tę stronę
czwartek, 19 marzec 2020 19:32

Na czym polega mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa Mezoterapia igłowa

Zabieg mezoterapii igłowej pozwala znacznie poprawić kondycję skóry i zadbać o młody wygląd. Wykonywany jest w gabinetach kosmetologicznych oraz klinikach medycyny estetycznej przez specjalistów z tej dziedziny. Dzięki serii zabiegów możemy skutecznie walczyć ze starzeniem skóry, poprawić mikrokrążenie i jej elastyczność.

Czym jest mezoterapia igłowa, jak wygląda zabieg i jakie daje efekty?

Na czym polega mezoterapia igłowa i jakie są wskazania?

Mezoterapia z użyciem igieł polega na bezpośrednim dostarczaniu skórze niezbędnych składników odżywczych. Wstrzykiwane w głębokie warstwy tkanki podskórnej i skóry preparaty dobierane są pod względem indywidualnych potrzeb danego pacjenta. Dzięki bezpośredniej iniekcji aplikowane substancje działają bardziej skutecznie i dają szybki efekt poprawy. Do najczęściej stosowanych preparatów aplikowanych w ten sposób należą kwasy np. hialuronowy, witaminy, aminokwasy i innego rodzaju mikroelementy działające odbudowującą i pobudzająco. Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu, jednak dla podtrzymania ich trwałości zaleca się wykonanie całej serii. Z mezoterapii mogą korzystać nie tylko osoby, którym zależy na poprawie kondycji skóry twarzy, szyi i dekoltu. Zabieg ten może być również skuteczną metodą leczenia nadmiernego wypadania włosów oraz łysienia. Pobudzając skórę, wzmacnia cebulki włosowe i pomaga im w naturalnej odbudowie. Oprócz tego mezoterapię igłową z powodzeniem stosować można przy problemach takich jak cellulit, rozstępy, czy blizny.

Jak wygląda zabieg?

Przed przystąpieniem do procedur, specjalista przeprowadza z pacjentem wywiad mający na celu wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań, wśród których jest między innymi ciąża, cukrzyca czy stany zapalne skóry. Sam zabieg wykonywany jest przy pomocy cieniutkiej igły, która ma za zadanie wprowadzić przygotowaną wcześniej mieszankę składników odżywczych, wgłąb skóry. Cały zabieg trwa stosunkowo niedługo, bo około godziny. Przed rozpoczęciem wstrzykiwania, miejsce, które ma być objęte zabiegiem, może zostać znieczulone specjalistyczną maścią. Wyeliminuje to nieprzyjemne doznania, które mogą towarzyszyć pacjentowi podczas nakłuć. Bezpośrednio po zabiegu, skóra może być podrażniona, a w miejscu nakłuć mogą wystąpić obrzęki. Nie należy się tym martwić, jest to bowiem całkowicie naturalna reakcja. Ślady po działaniu igły powinny zniknąć całkowicie już po dwóch dniach.

Rezultaty mezoterapii igłowej

Efekty, jakie daje zabieg, są widoczne gołym okiem już po pierwszej wizycie w gabinecie. Dzięki mezoterapii skóra staje się bardziej jędrna i napięta. Z tego względu zabieg stosowany jest najczęściej właśnie na obszarze twarzy i szyi. Oprócz tego mezoterapia igłowa widocznie wygładza i spłyca zmarszczki oraz pomaga redukować przebarwienia. Działa też na blizny i rozstępy. Dodatkowo nawilża skórę, dzięki czemu wygląda bardziej świeżo i młodo. Jak już wspomniano wcześniej, z mezoterapii mogą korzystać też osoby zmagające się z problemem łysienia. Zabieg ten powstrzymuje wypadanie włosów i wspomaga stymulację ich wzrostu.