Wydrukuj tę stronę
środa, 10 kwiecień 2019 11:45

Naprawa bezgotówkowa – wygoda i oszczędność czasu

Wielu osobom ciężko jest znaleźć choćby chwilę wytchnienia. W związku z tym każde nieoczekiwane zdarzenie, które wymaga dopełniania szeregu formalności bywa sporym problemem. Jeden z przykładów to zgłoszenie i usuwanie szkody po stłuczce.

 

Żeby ograniczyć swój udział w sprawach dotyczących rozliczenia naprawy auta do minimum, warto postawić na wariant bezgotówkowy. Polega on na tym, że warsztat i ubezpieczyciel uzgadniają wszystkie kwestie finansowe między sobą. Nie ma w ogóle potrzeby, aby właściciel samochodu korzystał z własnych środków pieniężnych, a koszt niezbędnych prac powinien być pokryty z polisy OC sprawcy kolizji. Alternatywa dla rozliczenia bezgotówkowego to opcja gotówkowa. W tym przypadku odszkodowanie wypłacane jest kierowcy, a jego wysokość ustalona zostaje na podstawie szacunkowego kosztorysu. Potem właściciel pojazdu oddaje go do wybranego warsztatu i osobiście reguluje należność za zlikwidowanie szkody.

  Oczywiście zarówno naprawa bezgotówkowa, jak i gotówkowa mają swoje plusy oraz minusy. Jednak w przypadku, gdy ktoś szuka najbardziej komfortowego rozwiązania, stawia zwykle na pierwszą z nich. Jeśli dodatkowo znajdzie profesjonalny zakład, który oferuje usługi blacharskie, jak również lakiernicze, a ponadto udostępnia samochód zastępczy, powinien być naprawdę zadowolony. Natomiast najlepiej, aby nawet wyjątkowo zajęte osoby znalazły jednak trochę czasu i upewniły się, że powierzają swoje auto w ręce fachowców. Dobrym pomysłem jest wybranie warsztatu polecanego przez znajomego albo takiego, który cieszy się doskonałą opinią w danej okolicy. Bywa, że do firmy zlokalizowanej w Kobyłce przyjeżdżają klienci ze wszystkich sąsiednich miejscowości, takich jak Zielonka, Marki, Ząbki. Przyciąga ich rzetelne podejście, długoletnie doświadczenie oraz pewność, że zakład jest odpowiednio wyposażony i gwarantuje najwyższą jakość usług. Dla części osób istotne okazuje się również to, że realizuje naprawy bezgotówkowe, co w połączeniu z wymienionymi zaletami sprawia, że spokojnie można zostawić samochód w warsztacie i wrócić po niego dopiero, gdy będzie już gotowy.