Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 25 luty 2019 10:39

Usuwanie blizn laserem

Blizny potrądzikowe, pourazowe czy pooperacyjne stanowią dla wielu osób duże kompleksy, które negatywnie wpływają na ich jakość życia. Rozwiązaniem tego problemu jest poddanie się zabiegowi laserowego usuwania blizn. Odpowiadamy na pytania na czym polega, czy istnieją przeciwwskazania oraz jak wybrać rodzaj zabiegu.

 

 

Na czym polega zabieg usuwania blizn

 

Laserowe usuwanie blizn polega na wyemitowaniu mikrowiązek światła, które penetrują skórę i prowadzą do uszkodzenia poddanej zabiegowi części naskórka i skóry właściwej. W wyniku tego procesu zostaje pobudzone tworzenie nowych tkanek, które budują pozbawioną blizn, gładką skórę. Laser wpływa również na pobudzenie produkcji włókien kolagenowych i elastycznych, co skutkuje widoczną poprawą napięcia i nawilżenia skóry. Proces niszczenia tkanek naskórka i skóry właściwej jest całkowicie kontrolowany oraz bezpieczny, a skóra odbudowuje się całkowicie. Usuwanie blizn laserem wymaga w zależności od charakteru blizn wykonania więcej niż jednego zabiegu. Są one jednak zupełnie nieinwazyjne i wykonywane pod działaniem żelu znieczulającego. Jedynie przez krótki czas po użyciu laseru można odczuwać delikatne pieczenie czy dyskomfort, który jednak szybko ustępuje.

 

Jaki laser wybrać?

 

Najtańszą opcją usuwania blizn jest laser IPL, jednak jego działanie jest bardzo delikatne, a co za tym idzie - najmniej skuteczne. Zabieg usunięcia poważnych blizn, jak na przykład usuwanie blizn pooperacyjnych, usuwanie blizn powypadkowych czy

usuwanie blizn potrądzikowych wymaga użycia laseru frakcyjnego, który jest najnowszą i najbardziej skuteczną technologią wykorzystywaną w tego rodzaju zabiegach. Laser frakcyjny umożliwia wykonanie procesu usunięcia blizn w ciągu kilku sesji. Proces odbudowywania się skóry zajmuje jednak nieco czasu, nie jest jednak uciążliwy - już nazajutrz po zabiegu nie czuć dyskomfortu i można wrócić do nakładania makijażu. Pierwsze efekty widać już po około dwóch tygodniach od wizyty, natomiast poprawa wyglądu skóry następuje aż do sześciu miesięcy od skończonych zabiegów. Efekt jest trwały i raz przeprowadzonego procesu usuwania blizn nie trzeba ponawiać.

 

Laser frakcyjny - jakie są jego inne zastosowania?

 

Laser frakcyjny jest używany w kosmetologii nie tylko do usuwania blizn. Dzięki działaniu stymulującemu produkcję włókien kolagenowych używany jest do zabiegów odmładzających i liftingujących skórę. Kolejnym rewolucyjnym zastosowaniem jest usuwanie rozstępów. Jego wyjątkowe działanie polega na tym, że pozwala on na penetrowanie skóry tylko w wybranych miejscach, czyli dokładnie na powierzchni rozstępów. Laser dociera głęboko wgłąb skóry i przynosi niezwykłe rezultaty.