Wydrukuj tę stronę
środa, 25 marzec 2020 14:34

Męski streetwear na wiosnę – coś dla niepokornych

Streetwear Streetwear

Stylizacje utrzymane w nurcie streetwear, czyli mówiąc po polsku – moda uliczna, to istotna część dzisiejszej oferty wielu firm odzieżowych. I choć targetem dla większości z nich są młodzi mężczyźni, propozycje tego typu firm to także ubrania dla kobiet. Po czym poznajemy tego typu stroje?

Są przede wszystkim wygodne, utrzymane w dosyć swobodnym tonie (zdecydowanie bardziej luźnym niż typowe ubrania casual) oraz często wykonane są z materiałów w odważnej kolorystyce. Jak sama nazwa wskazuje, są to stylizacje, które najlepiej sprawdzą się podczas nieoficjalnych sytuacji na mieście.

Oversizowa bluza

O jakie elementy stylizacji warto zadbać, gdy wiosna w pełni? Ponieważ jest to czas, gdy poranki są chłodne, a około południa jest już ciepło, warto zainwestować w dobrą bluzę. Streetwearowa odmiana tej części garderoby będzie często oversizowa. Nie należy też stronić od wyraźnych i odważnych nadruków oraz zdecydowanej kolorystyki. Na wiosenne miesiące dobrze też zadbać, by nasz model posiadał kaptur. Jednym z wartych polecenia producentów streetwearowych bluz jest np. Pitbull.

Coś dla niepokornych – odzież Pitbull West Coast

Odzież Pitbull West Coast od wielu lat cieszy się dużą popularnością wśród Panów, którzy uwielbiają sztuki walki, a jednocześnie szukają rozwiązań wysokiej jakości. Bluzy tego producenta wyróżniają się wysoką gramaturą i trwałymi nadrukami, którym nie szkodzi nawet pranie w wysokich temperaturach. Ten producent ubrań słusznie uchodzi za źródło mody młodych buntowników. Dawniej kojarzony głównie ze środowiskami kibiców, obecnie, dzięki szeroko zakrojonej akcji marketingowej stał się jednym z filarów streetwearu. Odzież Pitbull West Coast to coś dla wszystkich niepokornych.

Wygodne joggery lub wytarte jeansy

Wiosenne miesiące z reguły są jeszcze zbyt chłodne, by móc cały dzień spędzić w krótkich spodniach. Moda uliczna proponuje swoim fanom niezbyt przylegające, koniecznie wytarte jeansy lub rozwiązanie, na które decyduje się obecnie wielu młodych ludzi – czyli joggery. Obowiązkowo zakończone ściągaczem u dołu, joggery mogą występować w bardzo różnych barwach. Młodzi, niepokorni panowie często decydują się na kontrastowe, często niestandardowe zestawienia kolorystyczne swoich wygodnych, streetwearowych spodni. Wśród tych bardziej stonowanych często pojawia się np. motyw moro.

A co z butami?

Panuje tutaj, podobnie jak w kwestii doboru innych elementów stylizacji streetwear, duża dowolność. Najczęściej można natknąć się na młodzieńców w sneakersach lub innym, sportowym obuwiu. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by do stylizacji, utrzymanych w tym nurcie, dołączyć np. martensy lub wręcz wojskowe buty. Główną zasadą mody streetwearowej, poza luzem, brakiem oficjalności i wygodą jest także to, by była ona wyrazem specyficznych preferencji danej osoby. Nie ma więc co bać się eksperymentów, prób oraz nietypowych zestawień.

Streetwear – jakie kurtki?

Kurtki w tym stylu na wiosnę to przede wszystkim swobodne bomberki w różnych kolorach. Jednak można iść w trochę innym kierunku: również nieco przetarte kurtki jeansowe czy wojskowe będą jak najbardziej na miejscu. Ten element stylizacji to dobre miejsce na umieszczenie np. naszywki z nazwą ulubionego zespołu lub innej, która będzie autentycznym wyrazem naszego sposobu widzenia świata, naszych priorytetów życiowych etc.

Warto mieć na uwadze, że nie wszędzie należy udawać się w streetwearowej stylizacji. Jednak większość z nas doskonale zdaje sobie sprawę, że styl oficjalny i uroczysty wiąże się z zupełnie innymi wymogami.

Czytany 911 razy

Media