Wydrukuj tę stronę
wtorek, 21 sierpień 2018 09:59

Jak stworzyć bajeczny pokój dziecka?

Dziecięcy pokój, to coś więcej niż kącik twojego dziecka. To miejsce, w którym szaleje fantazja, kształtują się marzenia, rozwija kreatywność, a także miejsce, które ma stanowić azyl, budować poczucie tożsamości, intymności i bezpieczeństwa. To dużo jak na cztery ściany. Jednak za pomocą odpowiedniego wystroju i dodatków jesteś w stanie zbudować stymulujące otoczenie dla twojego dziecka.

 

Urządzając pokój dla dziecka najważniejsze aby kierować się jego gustami i preferencjami. Często zdarza się, że rodzice aranżując dziecięce cztery kąty spełniają swoje własne marzenia z czasów młodości. Przenoszą swoje niespełnione dziecięce plany na pokój swojego dziecka – i robią to w dobrej wierze. To błąd, bo to dziecko ma się czuć dobrze, a nie rodzice. Dlatego warto zapytać pociechę co lubi, czego potrzebuje, co sprawi, że będzie się czuła dobrze.

Mając już wspólnie wypracowane priorytety warto poszukać inspiracji w internecie – to niezawodne i niekończące się źródło pomysłów. Stąd pozostał już tylko krok do realizacji. Na początku warto podjąć decyzję, czy planujemy kupować niezbędne rzeczy w sklepie stacjonarnym, czy internetowym, np. http://www.kidstown.pl. Sklepy internetowe dają możliwość swobodnego zapoznania się z całym asortymentem w domowym zaciszu, bez pośpiechu.

Urządzając dziecięcy pokój warto zwrócić uwagę na kolorystykę – tutaj najbardziej sprawdzają się ciepłe pastelowe barwy, które działają łagodząco na pociechę. Są spokojne, radosne i dają poczucie bezpieczeństwa. Mając wybraną kolorystykę – można przystąpić do wyboru mebli i dodatków. Obecnie króluje biel – jest nowoczesna i daje poczucie schludności. Doskonale sprawdzi się w dziecięcym wnętrzu. W przypadku doboru mebli i dodatków najważniejsze żeby dostosować je do wieku dziecka – przedszkolaka można powoli wyposażać w biurko, a niemowlak na pewno potrzebuje przewijaka.

Dekorowanie pokoju dziecka to wspaniała przygoda, która pozwoli ci wrócić do lat dzieciństwa i jednocześnie ułatwi zbudowanie relacji z twoim dzieckiem – z pewnością poznasz jego najskrytsze marzenia.