Wydrukuj tę stronę
wtorek, 02 październik 2018 10:39

Polskie lakiery hybrydowe

Jeszcze kilkanaście lat temu tzw. hybrydowy manicure był dostępny w zaledwie kilku salonach kosmetycznych w Polsce. Obecnie jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów na paznokciach. Jak to jest możliwe, że w ciągu kilku lat zyskał tak dużą popularność?

 

Kilkanaście lat temu kobiety, które chciały wykonać sobie taki rodzaj manicure, który zagwarantuje im nieskazitelny wygląd paznokci przez kilka tygodni, musiały zdecydować się na tipsy, paznokcie żelowe lub akrylowe. Każdy z tych rodzajów nie był najlepszym rozwiązaniem dla osoby, której zależy na otrzymaniu możliwie najbardziej naturalnego efektu. Nawet manicure żelowy wykonywany na naturalnej płytce dawał taki efekt, że paznokcie w dotyku stawały się sztucznie twarde.

W czym tkwi sekret hybrydowego manicure?

Kobiety, które chciały mieć trwały i perfekcyjny manicure, a równocześnie możliwe jak najnaturalniejsze w dotyku paznokcie, zaczęły oczekiwać od salonów kosmetycznych, że będą pracowały na najtrwalszych lakierach, jakie są dostępne na rynku. W związku z tym firmy kosmetyczne zaczęły prześcigać się w szukaniu nowych technologii produkcji lakierów, które podniosłyby ich trwałość. I tak powstały lakiery hybrydowe, które choć są podobne do zwykłych lakierów, to jednak dają zdecydowanie dłuższe efekty. Mają inną konsystencję, bardziej żelową, która gwarantuje doskonałe pokrycie płytki paznokcia, dzięki czemu nie tworzą się nieestetyczne prześwity. Dodatkowo lakiery hybrydowe są mocno napigmentowane, więc na paznokciach wyglądają niezwykle luksusowo. Są też na tyle trwałe, że bardziej prawdopodobne jest, iż na paznokciu szybciej pojawi się odrost niż np. odprysk lakieru.

Lakiery hybrydowe polecane przez specjalistów

Manikiurzystki i kosmetolodzy polecają lakiery hybrydowe Polish Hybrid (http://polishhybrid.pl/), które są nie tylko bardzo trwałe, ale również stosunkowo tanie. Dostępne są w wielu różnych kolorach. Paleta barw rozszerza się praktycznie w każdym sezonie o nowe pozycje. Są to lakiery posiadające odpowiednią konsystencję, która ułatwia dokładne nałożenie ich na płytkę paznokcia, a dodatkowo dość szybko utwardzają się w lampach UV. Mają wygodny w użyciu pędzelek, który ogranicza ryzyko niedokładnego rozprowadzenia lakieru na płytce i przyspiesza wykonanie całego zabiegu.