wtorek, 26 maj 2020 18:47

Depilacja woskiem

Depilacja woskiem Depilacja woskiem

Depilacja woskiem jest jednym z chętniej wybieranych zabiegów pielęgnacyjnych. Dzięki niej można zyskać idealnie gładkie ciało na dłużej.

 

Jest to zabieg bezpieczny i skuteczny. Dlaczego jeszcze warto się na niego zdecydować? Czy w obecnych czasach wizyta w gabinecie kosmetycznym jest w pełni bezpieczna dla klientki? Jakie zasady bezpieczeństwa są stosowane przy depilacji woskiem.

Depilacja woskiem – postaw na skuteczną metodę usuwania zbędnego owłosienia

Depilacja woskiem jest zaliczana do najbardziej skutecznych metod usuwania zbędnego owłosienia. Jest to możliwe dzięki temu, że włosy są usuwane wraz z cebulką i długo odrastają. Efekty takiej depilacji, w zależności od szybkości wzrostu włosa, mogą utrzymywać się od 3 do nawet 6 tygodni. Dodatkowo warto podkreślić, że zabieg może być stosowany prawie na każdy rodzaj skóry. Kosmetyczka powinna dobrać wosk w zależności od tego, czy skóra jest normalna, sucha czy wrażliwa. Powinna też poinstruować klientkę, jak pielęgnować skórę, by uniknąć wrastania włosów. Trzeba jedynie pamiętać o tym, że depilacja woskiem nie będzie mogła być stosowana u osób, które mają uczulenie na jego składniki.

Bezpieczeństwo depilacji woskiem w dobie pandemii koronawirusa – co warto wiedzieć na ten temat?

Niektóre klientki obawiają się, że obecnie nie będą mogły w bezpieczny sposób korzystać z usługi, jaką jest depilacja woskiem. Jednak trzeba tutaj zaznaczyć, że usługa ta jest w pełni bezpieczna, wykonywana w higienicznych warunkach. Pomieszczenia i łóżka kosmetyczne są cały czas dezynfekowane. Wszelkie sprzętu wielorazowego użytku również. Natomiast do samej depilacji woskiem używa się jednorazowych szpatułek w metodzie one deep. Oznacza to, że każda szpatułka użyta jest tylko raz. Moczy się ją w wosku, następnie rozprowadza daną porcję na ciele. Kolejną porcję wosku nakłada się już przy pomocy nowej szpatułki. To maksymalnie zwiększa higienę i bezpieczeństwo tego zabiegu kosmetycznego. Również kosmetyczki zachowują wszelkie środki ostrożności – nakładają rękawiczki i mają osłonięte usta i nos.

Efekty depilacji woskiem w renomowanym gabinecie pozwolą na oszczędność czasu i cieszenie się w pełni z letnich atrakcji. Lato trwaj!