czwartek, 25 marzec 2021 17:17

Jakie ręczniki kąpielowe wybrać? - Najważniejsze kryteria

ręczniki kąpielowe frotte ręczniki kąpielowe frotte

Obecnie wybór ręczników jest dość duży. W sklepach możemy znaleźć je praktycznie w każdym interesującym nas typie. Oferowane są nam one w różnych kolorach, wzorach, wielkościach.

Co więcej wykonane mogą być z różnych materiałów, a to może oznaczać, że bardzo trudno będzie nam zdecydować, które ręczniki kąpielowe powinniśmy wybrać, aby mieć pewność, że spełnią one nasze oczekiwania. Prawda jednak jest taka, że jeśli poświęcimy trochę czasu na dokładniejsze przyjrzenie się im, to szybko będziemy potrafili określić, co jest najważniejsze przy takich ręcznikach kąpielowych, a które kwestie są dodatkiem, którym nie koniecznie powinniśmy się przejmować.

Na to warto zwrócić uwagę kupując ręcznik kąpielowy

Przede wszystkim, jeśli wybieramy ręczniki kąpielowe, to powinniśmy dopilnować, aby były one odpowiedniej wielkości. Dla dzieci mogą być trochę mniejsze, jednak dla dorosłych powinniśmy wybierać przynajmniej takie dwumetrowe, abyśmy mogli się nimi swobodnie wytrzeć czy okryć, jeśli zajdzie taka potrzeba. Dodatkowo warto również zwrócić uwagę na to, jaką chłonność mają ręczniki kąpielowe, które zwróciły naszą uwagę. Im bardziej będą one chłonne, tym łatwiej i szybciej będziemy mogli się wytrzeć. Jednocześnie na naszym ciele nie będą zostawały żadne włókna, które czasem pozostają, jeśli ręcznik słabo wchłania wodę z ciała. Kolejną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę podczas wybierania ręcznika kąpielowego będzie jego grubość. Im będzie on grubszy, tym nie tylko będzie cięższy, ale również dłużej będzie wysychał. To może się okazać kłopotliwe nie tylko zimą, gdy będziemy mieli problem z wysuszeniem takiego ręcznika, ale również po pobycie na basenie. Dlatego też warto wybierać ręczniki kąpielowe frotte, które z jednej strony oferują nam wysoką chłonność, a jednocześnie są stosunkowo cienkie, dzięki czemu bardzo szybko będą w stanie wyschnąć, abyśmy mogli je ponownie użyć.

Wybierając ręcznik pamiętajmy o bakteriach, które znajdują się w łazienkach

Musimy pamiętać, że w łazience mamy idealne warunki do namnażania się bakterii, grzybów i pleśni. Z jednej strony jest ciepło, z drugiej strony występuje wysoka wilgotność, a to idealne warunki dla takich żyjątek. Dlatego warto zobaczyć, jak prezentują się ręczniki kąpielowe wykonane z poszczególnych materiałów. Dużym powodzeniem obecnie cieszą się ręczniki bambusowe, które mają działanie antybakteryjne i antygrzybiczne. Z tego też powodu bardzo często są one polecane tym osobom, które mają problemy z alergią. Dodatkowo takie ręczniki kąpielowe są bardzo wytrzymałe, a więc nawet podczas wielokrotnego prania i suszenia nie tracą one swoich właściwości. Dobór odpowiedniego ręcznika, jego miękkość i składu jest bardzo istotny, gdyż posiada bezpośredni kontakt z naszą skórą. Nie może jej podrażniać ani wywoływać żadnych reakcji alergicznych. Obecnie na rynku jest wiele typów ręczników kąpielowych, z łatwością więc możemy dobrać je do własnych oczekiwań co do koloru, materiału czy rozmiaru.

Artykuł opracowała firma: SoftCotton.pl