wtorek, 19 styczeń 2021 17:38

Lampy UV/LED – jak wybrać najlepszą?

Jak zrobić manicure hybrydowy Jak zrobić manicure hybrydowy

Lampa do paznokci to jeden z podstawowych elementów każdej osoby zajmującej się robieniem manicure hybrydowego.

Jest to urządzenie niezbędne do utwardzenia zarówno preparatów hybrydowych, żelowych, jak i akrylożelowych. To powoduje że producenci prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowszych technologii i dodawaniu funkcji które nie zawsze są potrzebne. Jak więc wybrać najlepszą lampę do paznokci? Na co szczególnie zwrócić uwagę i czym się kierować? Podpowiadamy!

Lampa do paznokci UV/LED – dlaczego warto w nią zainwestować?

Na początku warto wspomnieć że lampa UV/LED, to połączenie funkcjonalności lampy UV i lampy LED. Jest to najlepszy wybór ze względu na możliwość utwardzania każdego typu preparatów hybrydowych, żelowych i akrylożelowych. Charakteryzuje je większa moc, a tym samym pozwalają na szybsze utwardzenie produktów światłoutwardzalnych. Jest to więc nie tylko oszczędność pieniędzy, ale i czasu - w końcu nie musimy spędzać długich minut czekając aż lakier hybrydowy w całości się utwardzi, wyjaśnia kosmetolog marki ModnePazurki.pl.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze lampy UV/LED?

Czym różnią się od siebie lampy UV/LED i co należy wziąć pod uwagę podczas ich wyboru?

1. Moc lampy UV/LED

Jak zrobić manicure hybrydowy szybko i skutecznie? Pierwszym i prawdopodobnie najważniejszym elementem jest moc. Im jest ona większa, tym szybciej i skuteczniej utwardzimy produkty światłoutwardzalne. Podczas wyboru więc, bierzmy pod uwagę jedynie urządzenia o mocy minimum 36W, gdyż te o mniejszej mocy mogą powodować problemy z utwardzaniem niektórych preparatów.

2. Wielkość lampy UV/LED

Wbrew pozorom wielkość lampy jest równie istotnym elementem. Jeżeli planujemy zakup urządzenia którego będziemy używać w podróży, nie warto inwestować w duże lampy, natomiast jeżeli zajmujemy się stylizacją paznokci zawodowo, lub często robimy paznokcie hybrydowe w domu, spokojnie możemy zdecydować się na nieco większą i mocniejszą lampę.

3. Kształt lampy UV/LED

Na rynku produktów do paznokci znajdziemy kilka różnych kształtów lamp. Te najbardziej popularne to "mostki" i "budki", a każda z nich ma zupełnie inne zalety. Które więc wybrać? Lampy w kształcie budki są większe niż mostki, dzięki czemu zmieścimy w nich wszystkie paznokcie. Kolejną ich zaletą jest zabudowany dół, który zabezpiecza światło przed ucieczką z lampy, co pozwala szybsze utwardzenie produktów światłoutwardzalnych. Jeżeli zaś chodzi o lampy mostki, to są bardziej kompaktowe, przez co łatwiej je przenosić. Ich minusem jest natomiast brak dolnej zabudowy, który powoduje że część światła może wydostawać się z lampy.

4. Lampy UV/LED z wbudowany timerem

Jak wiadomo preparaty hybrydowe, żelowe i akryożelowe różnią się od siebie czasem potrzebnym do utwardzenia. Wbudowany timer jest więc ogromnym udogodnieniem, który pozwala na utwardzanie w zadeklarowanym przez nas czasie.

5. Lampy UV/LED z sensorem ruchu

Jest to kolejna funkcjonalność, która jest bardzo przydatna podczas pracy z preparatami hybrydowymi, żelowymi i akrylożelowymi. Działa to w taki sposób że lampa uruchamia się w momencie gdy wyczuje ruch wewnątrz, i wyłącza się gdy wyjmiemy ręce.