środa, 18 maj 2022 14:17

Nakładki ortodontyczne, czyli proste zęby w kilka miesięcy

Dr Smile opinie Dr Smile opinie pixabay

Zdrowe zęby to piękny uśmiech, który dodaje uroku i pewności siebie. Zdrowe zęby to również zdrowie całego organizmu. Ile osób, tyle powodów, aby dbać o prawidłową higienę jamy ustnej, ale jedno jest pewne: nakładki ortodontyczne odczuwalnie poprawiają jakość życia każdego pacjenta.

Innowacyjne rozwiązanie to alternatywa dla klasycznych aparatów, które korygują różne nieprawidłowości zgryzu. Bez ryzyka podrażnień i praktycznie niewidoczne – wystarczy doświadczenie specjalistów oraz samokontrola pacjenta, aby szybko móc podziwiać postępy leczenia. Jak działa rozwiązanie invisalign? Co sprawia, że przeźroczyste nakładki są tak skuteczne? Sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na nakładki ortodontyczne Dr Smile!

Szyny ortodontyczne – niewidoczny aparat nakładkowy dla pięknych zębów

Leczenie ortodontyczne to długotrwały i skomplikowany proces, który wymaga nie tylko wiedzy i doświadczenia lekarza, ale również zaangażowania ze strony pacjenta. Gdy problem stanowi wada zgryzu o niewielkim bądź średnim nasileniu, proces leczenia można przeprowadzić wykorzystując innowacyjny aparat nakładkowy. System Dr Smile pozwala uprościć procedury, tak aby skuteczność działania łączyła się z komfortem noszenia aparatu. Dzięki temu nakładki ortodontyczne, chociaż noszone przez całą dobę, nie powodują podrażnień ani dyskomfortu.

Jak działają nakładki invisalign? Ich metoda działania jest banalnie prosta – w czasie noszenia nakładek zęby mechanicznie przesuwają się w nowe położenie. To dlatego tak ważne jest, aby nosić szyny bez przerwy co najmniej dwadzieścia dwie godziny na dobę. W innym razie tkanki stabilizujące zaczną się rozprężać, a zęby wrócą do pierwotnego położenia.

Najważniejsza jest konsekwencja i świadomość, że proces leczenia podzielony jest na etapy. Jak pokazują dostępne w sieci Dr Smile opinie wielu pacjentów początkowo nie widzi efektów noszenia nakładek. Komplety nakładek zmieniane co dwa tygodnie małymi krokami prowadzą do celu, jakim są zdrowe, proste zęby. Tkanki muszą dostosować się do zmian i prawidłowo rozbudować, aby zapewnić zębom stabilizację w nowym położeniu. Pozorny brak efektów to tylko złudzenie – każdy dzień przybliża pacjenta do idealnego zgryzu, o jakim marzy!

Dla kogo są nakładki ortodontyczne?

Aparat nakładkowy to wygodne i skuteczne rozwiązanie, jednak nie jest to opcja dla każdego. Nakładki są niestety mniej wszechstronne niż tradycyjne aparaty stałe, a ze względu na swój sposób działania nie mogą regulować niektórych zmian uzębienia. Mimo to w większości przypadków szyny ortodontyczne traktowane są jako atrakcyjna alternatywa dla zwykłego aparatu, dlatego warto rozważyć taką możliwość.

Nakładki invisalign to nowoczesna technologia, które doskonale sprawdza się w przypadku niewielkich oraz średnich wad zgryzu. Leczą zgryz głęboki, zgryz krzyżowy i stłoczenia. Stworzone dla osób, które marzą o pięknym uśmiechu są w pełni bezpieczne dla zdrowia. Aby sprawdzić, czy nasze uzębienie kwalifikuje się do leczenia systemem dr Smile, wystarczy wstępna ankieta pozwalająca ocenić stan zgryzu. Gdy wynik będzie pozytywny, niezbędna jest wizyta w partnerskim gabinecie ortodontycznym. To tam lekarz wykona skan jamy ustnej oraz określi rodzaj wady zgryzu i jej nasilenie. Ortodonta może też zalecić ewentualne zabiegi higienizacyjne czy lecznicze konieczne, aby móc rozpocząć leczenie. Już na tym etapie lekarz jest w stanie jednoznacznie potwierdzić możliwość skorzystania z nakładek. Czasem jednak terapia odkładana jest do momentu wyleczenia zapalenia przyzębia albo ognisk próchnicy.

Dlaczego warto wybrać nakładki Dr Smile?

Aparat nakładkowy invisalign to innowacyjna technologia leczenia wad zgryzu, która wciąż zyskuje na popularności. Wygoda i komfort noszenia, bezinwazyjność montażu oraz przeźroczysty materiał sprawiają, że nakładki ortodontyczne są ciekawą alternatywą dla stałych aparatów. Kuszące są też atrakcyjne ceny oraz dostępność dla większości wad zgryzu.

Tym co wyróżnia szyny ortodontyczne, jest personalizowany plan leczenia. Przygotowywane na indywidualne zamówienie nakładki drukowane są w technologii 3D. Zaprojektowane specjalnie dla konkretnego pacjenta korygują nieprawidłowe ułożenie zębów przywracając im właściwą pozycję. Takie nakładki na wymiar to nie tylko precyzja leczenia, ale także krótszy czas jego trwania. Są praktycznie niewidoczne, więc spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających pacjentów.

Warto wiedzieć, że nakładki ortodontyczne noszone są przez dwadzieścia cztery godziny na dobę (przerwa nie powinna być dłuższa niż dwie godziny dziennie). Nie wymagają jednak zbytniego zaangażowania ze strony pacjenta, nie powodują też dyskomfortu, jaki często wywołuje stały aparat ortodontyczny. Kontakt z gabinetem ortodontycznym nie jest wiążący – lekarz oceni stan zębów i przedstawi szacowany czas terapii, koszty leczenia oraz efekt, jakiego można się spodziewać po jego zakończeniu. Co ciekawe, system Dr Smile umożliwia przerwanie leczenia w dowolnym momencie. Stanie się tak, jeśli pacjent zdecyduje się po prostu nie zakładać kolejnych nakładek.