czwartek, 17 grudzień 2020 12:31

Organizacja ślubu – o czym pamiętać, by ten dzień był naprawdę niezapomniany?

reportaż ślubny reportaż ślubny

Ślub to jeden z najważniejszych, jeśli nie najważniejszy dzień w życiu wielu osób. Dlatego też przykładają one dużo uwagi do tego, by jego organizacja była dopięta na ostatni guzik.

Często przygotowania rozpoczynają się już na długo przed planowanym terminem zaślubin. Przykładem może być tutaj wybór ogólnej stylistyki wesela, sukni ślubnej, garnituru, sali, a także fotografa ślubnego. Na, co zatem warto zwrócić uwagę, by ten dzień był naprawdę wyjątkowy i niezapomniany?

Jaką stylistykę ślubu wybrać?

Coraz więcej Młodych Par decyduje się na wybór głównego motywu przewodniego, do którego dostosowywane są wszystkie elementy składające się na oprawę uroczystości. To pozwala na zorganizowanie niezapomnianej i spójnej pod względem wyglądu imprezy. Do najpopularniejszych trendów weselnych ostatnich lat z pewnością zaliczyć można boho. Jest to niezwykle kobieca, lekka stylistyka, w której dominują motywy roślinne oraz etniczne. Kobiety często w strojach wykorzystują elementy wykonane z koronki, a w luźno upięte włosy wplatają delikatne kwiaty. Dominują tutaj jasne, pastelowe kolory.

Innym popularnym stylem w organizacji wesel, szczególnie tych plenerowych jest motyw rustykalny, który nawiązuje do sielskości wsi. Również i tutaj można znaleźć elementy nawiązujące do natury, które często znajdują odzwierciedlenie w stroju Pary Młodej, ale i w dekoracjach sali weselnej.

Liczą się detale – zadbaj o spójność całej uroczystości

Kiedy zdecydujesz się już na konkretną stylistykę wesela, zadbaj o to, aby wszystkie elementy tej uroczystości ze sobą współgrały. Dopasuj do niej między innymi stylistykę swojego stroju, a także dekoracje sali weselnej. Liczą się tutaj również takie drobne elementy jak winiety na stół z imionami gości, stylizowane karty menu, czy nawet etykiety na butelki z alkoholem. Dobrze jest również, jeśli zaproszenia, które wręczasz lub wysyłasz gościom, będą miały wygląd wpisujący się w wybraną przez Ciebie stylistykę.

Zwróć uwagę na to, że obecnie bardzo popularne są motywy kwiatowe na zaproszeniach. Dzieje się tak ze względu na to, że pasują one do różnych stylistyk weselnych – zarówno tych klasycznych, jak i bardziej nowoczesnych, wręcz minimalistycznych.

Zdjęcia – idealna pamiątka ze ślubu

W czasie planowania ślubu nie można zapomnieć również o zamówieniu sesji u fotografa. Będzie to doskonała pamiątka na przyszłość zarówno dla Młodych, jak i dla ich bliskich. Do wyboru masz kilka opcji. Jedną z chętniej wybieranych w ostatnich latach jest reportaż ślubny.Warszawa. Od klasycznej sesji zdjęciowej różni go przede wszystkim to, że opowiada on historię, jest spójny i pozwala uchwycić niezwykłe momenty oraz ulotne chwile. Często może też skupić się na detalach. Bazuje też na spontaniczności, czego często brakuje klasycznym sesjom w studio czy w plenerze. Dobrze zrobiony fotoreportaż będzie idealną relacją ze ślubu i wesela. Dzięki czemu będzie pozwalał na przywołanie w pamięci każdej z chwil tego dnia, nawet już po wielu latach od tego wydarzenia.