środa, 18 listopad 2020 13:16

Panele frezowane – wszystko co musisz o nich wiedzieć?

Drewniane panele Drewniane panele

Moda obejmuje nie tylko odzież, ale także aranżację wnętrz. Co chwila pojawiają się innowacyjne rozwiązania, które zachwycają swoją użytecznością albo wyglądem.

Jednym z nowych pomysłów dotyczących stolarki stosowanej do wykańczania wnętrz są panele frezowane. Przyzwyczailiśmy się już do płaskich podłóg, ułożonych z paneli, które są ładne, praktyczne i niedrogie. Dziś można poszerzyć tę listę cech o „nowoczesne i modne”, mówiąc o panelach frezowanych.

Kilka słów o panelach

Drewniane panele, zarówno podłogowe, jak i ścienne, są bardzo chętnie wykorzystywane do aranżacji wnętrz mieszkalnych. Mają wiele zalet, które trzeba docenić. Przede wszystkim pięknie wyglądają. Ponieważ przypominają drewno, podobnie jak ono nadają pomieszczeniom przyjemną, domową atmosferę. Kolejnym atutem jest ocieplenie podłogi. Panele ułożone na posadzce, mają podobne właściwości izolujące ja drewno, dzięki czemu podłoga nie jest zimna. Niewątpliwą zaletą paneli jest prostoty montaż. Większość modeli montowanych jest bez użycia żadnych dodatkowych narzędzi ani klejów. Układanie podłogi nie jest czasochłonne i poradzi sobie z nim nawet amator, aczkolwiek korzystając z wiedzy i umiejętności specjalisty- montera ma się pewność, że panele będą ułożone dobrze i będą służyły przez wiele lat. Panele mają jeszcze jedną bardzo istotną zaletę – są znacznie tańsze od drewnianych parkietów czy desek.

Panele frezowane – czyli jakie?

Jeszcze do niedawna podłoga z paneli kojarzyła nam się z zupełnie gładką powierzchnią wyglądem przypominającą podłogę drewnianą. Warto jednak zwrócić uwagę, że w przypadku powierzchni drewnianych, na łączeniach poszczególnych elementów można zauważyć niewielkie wyżłobienia. Niekiedy są one wynikiem frezowania, a czasami wiążą się z naturalną strukturą drewna. Dotychczas frezy były charakterystyczne wyłącznie dla powierzchni drewnianych, dziś to się zmienia. Od niedawna także panele posiadają charakterystyczne rowki, które różnicują ich wygląd. Dziś podłoga z paneli nie musi być idealnie gładka. Może być również poznaczona frezami tworzącymi ciekawy, dekoracyjny wzór.

Frezowane panele już od pewnego czasu znajdują się na półkach sklepowych. Niestety nie należą do najpopularniejszego asortymentu, ponieważ wiążą się z nimi różne pytania i wątpliwości. Klienci często zastanawiają się czy panele nie będą pękać, są odporne na wodę albo czy nie będzie się w nich zbierał brud. Warto jednak zaznaczyć, że te obawy można szybko rozwiać. Frezowane panele są bardzo ładne, praktyczne i wygodne w użytkowaniu. Bez wątpienia warto w nie zainwestować.