czwartek, 30 lipiec 2020 21:38

Sprawdź, jakie zachowania pomogą ci dbać o długoletni związek

 prezent na rocznicę ślubu prezent na rocznicę ślubu

W długoletnie związki często wkrada się rutyna, która może powodować oddalenie się od siebie dwóch bliskich osób. Jednak odpowiednio dbając o relacje, jakie łączą cię z partnerem, możesz przez wiele lat czuć „motyle w brzuchu” i cały czas fascynować się drugą osobą. Jakie zachowania pozwolą dbać o związek? O czym należy pamiętać?

 

Wzajemny szacunek to podstawa

Kluczową kwestią w związku, zwłaszcza tym długoletnim, jest wzajemny szacunek. To właśnie on jest podstawą udanego wspólnego życia osób, które niejednokrotnie mogą różnić się poglądami, charakterem czy upodobaniami. Pozwoli wam przetrwać wszelkie mniejsze i większe kryzysy, które na przestrzeni lat mogą się pojawić. Jeżeli będziecie odnosić się do siebie z szacunkiem, wspólne życie stanie się o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze.

Częste rozmowy i wspólne pasje

Będąc w długoletnim związku, zawsze spędza się dużo czasu ze sobą. Dlatego ważna jest forma komunikacji. Zwracajcie się do siebie zawsze z szacunkiem, ale i czułością. To właśnie o czułych słówkach z czasem się zapomina, choć nie należy. Codzienne rozmowy powinny być nimi przepełnione. Pamiętaj również o prostych, uprzejmych słowach, takich jak „dziękuję”, „przepraszam” i „proszę”.

Kolejną kwestią jest jakość wspólnie spędzanego czasu. Warto poszukać rzeczy, które będą interesowały zarówno ciebie, jak i twojego partnera lub partnerkę. W końcu to, co wybierzecie, musi sprawiać przyjemność wam obojgu. Wspólne pasje to coś, co pozwala zacieśnić więzi i spędzać ze sobą czas w ciekawy sposób. Możliwości jest naprawdę wiele.

Prezenty na ważne rocznice i bez okazji – pamiętaj o nich

Kolejną rzeczą, która pozytywnie wpłynie na relacje w związku, są prezenty. Obowiązkowy jest prezent na rocznicę ślubu. Zarówno jedna, jak i druga strona może przyszykować jakiś podarunek, który stanie się miłą pamiątką tego ważnego dnia. Jednak nie tylko z okazji rocznicy ślubu warto dawać sobie nawzajem prezenty. Inne ważne daty to m.in. urodziny drugiej połówki, miłym gestem będzie także zorganizowanie pysznej kolacji na walentynki czy mikołajki. Nie zapominaj, że drobne prezenty bez okazji również będą mile widziane. Najlepiej zdecyduj się na niespodzianki, np. liścik dodany do przygotowanego do pracy śniadania, bukiet kwiatów przyniesiony po pracy lub drobiazg, który pomoże partnerce lub partnerowi w realizacji pasji.