poniedziałek, 01 czerwiec 2020 17:07

Wytrzymałe drewniane podłogi

Drewniane podłogi Drewniane podłogi

Drewniane podłogi kojarzą się z luksusem. Parkiet bądź prawdziwe drewniane panele są eleganckie, piękne, a przede wszystkim bardzo wytrzymałe. Chociaż jest to jeden z najdroższych materiałów podłogowych, to warto zainwestować pieniądze, by móc przez wiele lat cieszyć się dobrej jakości podłogą. Jakie są zalety drewnianych podłóg?

 

  1. Trwałe i naturalne podłogi drewniane

  2. Przytulne i ekologiczne pomieszczenia z drewnianą podłogą

  3. Drewniane schody i drzwi

Trwałe i naturalne podłogi drewniane

Podłogi drewniane stały się popularne w XIX wieku. To właśnie wtedy powstały pierwsze fabryki produkujące na dużą skalę deski oraz klepki podłogowe. Drewno powoli wypierało zimne i kamienne posadzki. Po II wojnie światowej, kiedy społeczeństwa znacznie zbiedniały, powszechnie stosowano łatwe w montażu i tanie linoleum. W trakcie boomu mieszkaniowego, to jest w drugiej połowie XX wieku, kupowano wykładziny. Jednak cały czas to własnie drewniane podłogi były symbolem luksusu i zamożności. Naturalne drewno oferowane przez firmę Styl Drzewa jest bardzo trwałe. Deski wykonane z drewna mogą być bardzo grube, dlatego piękną drewnianą podłogą możemy się cieszyć czasem nawet kilkadziesiąt lat. Jest to zatem inwestycja na długie lata.

Przytulne i ekologiczne pomieszczenia z drewnianą podłogą

Drewniane podłogi, w przeciwieństwie do płytek, są ciepłe. Nadają pomieszczeniu przytulności i domowego klimatu. Sprawiają, że nie chcemy wychodzić z danego pomieszczenia. Atutem podłóg wykonanych z drewna jest fakt, że pasują do różnych aranżacji. Można je z powodzeniem zamontować zarówno w tradycyjnych wnętrzach, jak i nowoczesnych loftach. Drewno jest również ekologicznym materiałem. Jego produkcja nie wpływa na zanieczyszczenie środowiska naturalnego. Dzięki temu drewno jest idealnym rozwiązaniem w domach, w których mieszkają osoby borykające się z różnymi alergiami. Musimy jednak pamiętać, że o drewnianą podłogę trzeba dbać. Na rynku dostępne są specjalne preparaty myjące, które jednocześnie pielęgnują drewno. 

Drewniane schody i drzwi

Nie tylko prawdziwe drewniane podłogi stanowią dobrą inwestycję. Kolejnym elementem domowej stolarki są drewniane schody. Trwała konstrukcja wykonana z dobrej jakości drewna pasuje do każdego pomieszczenia. Również drewniane drzwi stanowią idealną część wykończenia domu. Są eleganckie i ponadczasowe. Dodatkowo lite drewno można bez problemu poddawać obróbce. Dzięki temu w przypadku jakichkolwiek uszkodzeń można podłogę, drzwi oraz schody poddać procesowi renowacji.