Tarot i jego znaczenie. Wróżenie z kart klasycznych dla początkujących, run, papieru i wody


Tarot od zawsze wzbudzał w ludziach strach a zarazem podziw. Mimo lęku wielu z nas korzystało chociaż raz w życiu z pomocy wróżki. Niektóre z nich opierają swoje wróżby tylko na klasycznych kartach, ale one nie zawsze odzwierciedlają emocje człowieka. Tarot natomiast to narzędzie służące do określenia możliwych ścieżek w naszym życiu, oraz do pomocy w zrozumieniu naszego życia.

Tarot to zbiór 78 kart, podzielonych na dwie części, na wielkie Arkana oraz Małe. Wielkie Wtajemniczenia określają drogę naszej duszy przez świat, a Mniejsze Wtajemniczenia mówią o codzienności człowieka i sprawach ziemskich.

Należy zrozumieć, że swoją przyszłość można zmienić, i nic nie jest do końca zapisane w naszym życiu. Od ans zależy jak potoczą się nasze losy. Sam Tarot daje wskazówki co do przyszłego życia i określa możliwe wydarzenia.


Tarot polega na tym by wyjaśnić pytania, przemyślenia i problemy. Jest to jakby droga służąca analizie przyszłych kroków.


Czasami Tarot odzwierciedla to, czego podświadomie pragniemy, choćbyśmy nawet tego nie dopuszczali do naszej świadomości. Często zdarza się ze karty widzą nasze pragnienia, a nie prawdziwe wydarzenia, które będą miały miejsce. Aby urzeczywistnić te pragnienia należy działać i starać się zmienić nasza rzeczywistość. Tej rzeczywistości nie zmieni sama wizyta u wróżki i pomyślna wróżba.

Cały pomysł Tarota, polega na uświadomieniu sobie przyszłych tendencji, jeszcze zanim przyszłość nam się ukaże. Jest to świetne narzędzie umożliwiające nam wgląd do przyszłości, tak by ją zmienić, zaplanować czy wypracować.

Dlaczego Tarot ukazuje tak wiele prawdziwych rzeczy? Co on ma takiego, że dobra wróżka jest w stanie odczytać prawdziwe przeszłe, teraźniejsze i przyszłe wydarzenia? Nalewny pojąć na czym funkcjonuje kontakt Tarota z wróżką i osobą która chce mieć przepowiedzianą przyszłość. Pierwszym ogniwem, jest ogniwo między Tarotem a wróżką ( osobą wróżącą). Wróżka poprzez swoja podświadomość, a w konsekwencji nadświadomość porozumiewa się z Tarotem, który jest zbiorem archetypów znanych wróżce. Za pomocą tego połączenia jest w stanie wyczytać przyszłość danej osoby. Aby jednak dobrze zinterpretować karty, należy być otwartym na wewnętrzny głos intuicji, oraz na symbole kart, które łączą się w całość.

Nie zawsze wróżby się spełniają, gdyż zależy to od wielu czynników. Jeśli wróżka jest zmęczona, ma problemy osobiste z którymi nie umie sobie radzić, nie skupia się nad kartami, czy traktuje je lekceważąco - nie jest ona w stanie przepowiedzieć prawdy. Czasami zdarzają się osoby, którym nigdy nic nie wyjdzie, gdyż są gdzieś zablokowani na planie nadświadomości.

Wróżenie z kart dla początkujących


Większość osób wróżących z kart opiera swoją interpretację na tradycyjnym znaczeniu poszczególnych kart. Istnieje jednak wiele różnych interpretacji kart. Z biegiem czasu znaczenia te zmieniały się.

Po przetasowaniu kart i postawieniu kabały, układ może wydawać się przypadkowy, lecz taki nie jest.

Nasza podświadomość jest połączona ze wszechświatem i ma świadomość czasu. Normalnie te informacje nie są nam dostępne, z wyjątkiem momentów, gdy doznajemy przebłysków intuicji. Możemy poprzez układ kart połączyć się z nad-świadomością i odczytać naszą przyszłość.

Zamiast kart można użyć innych narzędzi, np., kości do gry, kostki z domina, Tarota.

Wróżenie z kart zakłada, że w większości przypadków przyszłość swoją można zmienić. Wrażliwa wróżka czy wróżbita pomogą rozjaśnić sytuacje obecną, wyjaśnić problem co pozwoli klientowi w przyszłości dokonać dobrego wyboru.

Odmawia się kładzenia kart klientom którzy traktują karty jako żart. Dwóch wróżbitów nigdy nie będzie interpretować kart dokładnie tak samo. Dostarczają one bowiem tylko fragmentów układanki, a dopiero wróżbita składa te kawałki w całość i tylko od niego zależy, na ile interpretacja kart będzie dokładna.

Bardzo ważne jest na początku psychiczne przygotowanie się do położenia kabały. Należy się zrelaksować, równomiernie oddychać, by zlikwidować stres. Trzeba oddalić swoje problemy życia codziennego i skupić się na kliencie i jego problemach.

Jeśli przy tasowaniu kart przez klienta wypadną jakieś karty to trzeba je zinterpretować gdyż nic nie dzieje się bez przyczyny.

Istnieje wiele metod rozkładania kart. Najprostsza to wyłożenie 3 karty, które odpowiadają na konkretne pytania zadane przez klienta. Inne rozkłady z 24 kart – 6 kart w rzędzie, interpretujemy rzędami, prostopadle i krzyżami.

Nie należy śpieszyć się z rozpoczęciem interpretacji rozłożonych kart. Najpierw należy się im przyjrzeć spokojnie i uważnie.

Nie ma bardziej nic fascynującego i intrygującego niż nieznana przyszłość. Dlatego odkąd istniejemy próbujemy zgłębić tajemnice przyszłości. Opracowujemy wiele metod, które przybliżyłyby nam prawdę o przyszłości. Astrologia, chiromancja, kartomancja, interpretacja snów, wiele innych metod wykorzystuje się dzisiaj we współczesnym świecie.

Wróżby z kart klasycznych - interpretacja


Gdy rozkładamy karty klasyczne w rozkładzie, przystępujemy do interpretacji. gdy znamy już znaczenie kart staramy się je łączyć ze sobą. Warto wpierw spostrzec jaka jest przewaga kolorów w rozkładzie.

Jeśli np. większość kart jest czerwona to znak pozytywny, a jeśli czarta to należy się spodziewać, że osoba, której wróżymy, może oczekiwać zmiennych kolei losu.

Piki zawsze uważano za karty tajemnicze, dlatego ich przewaga w rozkładzie może oznaczać przeszkody, zamieszanie, nieoczekiwane zdarzenia, czasami niespodziewane urzędy.

Klient powinien myśleć ostrożnie, powinien przemyśleć, zanim coś powie i zasięgnąć porady.

Dominacja kierów to bardzo dobry omen, gdyż zapowiada okres szczęścia i radości. Jeśli koło karty pytającego są kiera, możemy być pewni, iż nasz klient ma skłonności do zbytniego pławienia się w przyjemnościach.

Dominacja kar mówi o tym, iż nadejdzie czas załatwień urzędowych, finansowych, związanych z pieniędzmi. Istnieje również ryzyko, że osoba, której wróżymy, zostanie pochłonięta robieniem pieniędzy i nie bezie myśleć o niczym innym.

Dominacja trefli to zapowiedź rozmaitych wrażeń, nowych zainteresowań. Osoba wykorzysta większość nadarzających się okazji i nawiąże nowe przyjaźnie.

Jeśli większość kart w danym kolorze to karty wysokie, zwłaszcza asy i figury, to znak, że osoba, której stawiamy karty, może oczekiwać wielkich zmian w swoim życiu. Zmiany te będą ważne i mogą wpłynąć na dalsze losy.

Jeśli w rozkładzie przeważają karty niskie, oznacza to, że osoba, której wróżymy, będzie podążać w tym samym kierunku co dotychczas.

Obecność dwóch, trzech czy czterech kart w rozkładzie zmienia interpretację. Nie musza one leżeć koło siebie, ale obok siebie czy osoby pytającej.

ASY

Trzy asy przy sobie wskazują na nowe możliwości i dynamiczne działania.

Cztery asy to zapowiedź sukcesu w każdej dziedzinie życia. Wielkie szczęście.

KRÓLE

Jeśli wróżymy mężczyźnie, trzy króle oznaczają dobre kontaktu i dobre wsparcie ze strony innych osób. Jeśli wróżymy kobiecie, jest to zapowiedź większej liczby przyjaciółek, lub romans.

Cztery króle dla mężczyzny oznaczają wielką odpowiedzialność i obowiązki, szacunek innych. Dla kobiet to znak związków z mężczyznami.

DAMY

Trzy damy wskazują na nowe przyjaźnie z kobietami, czasami oznaczają plotki, zatajone informacje które wyjdą na jaw.

Cztery damy to dla mężczyzn znak że może znaleźć się w kompromitującej sytuacji, możliwy spisek. Dla kobiety oznacza inne panie, które obgadują, plotkują.

WALETY

Trzy walety to znak niezgody, a cztery zapowiadają kłótnie i sprzeczki.

DZIESIĄTKI

Trzy dziesiątki oznacza poprawę finansową, a cztery dziesiątki to zapowiedź zmian na lepsze.

DZIEWIĄTKI

Trzy dziewiątki to znak szczęścia i spełnienia, seks, a cztery dziewiątki zapowiadają sukces i powodzenie,

ÓSEMKI

Trzy ósemki to znak, ze trudności finansowe zelżeją. Cztery ósemki to znak obaw finansowych.

Duża liczba figur w rozkładzie, to zapowiedź przyjęcia lub wielkiego wydarzenia towarzyskiego,. jeśli obok walet a znajdzie się król lub dana to oznacza ze naszego klienta chroni jakaś osoba.

Poznajemy wróżby z kart klasycznych

Wróżbiarstwo w tym kartomancja ma bardzo długie tradycje. Aby móc powróżyć sobie czy znajomym, trzeba najpierw poznać znaczenie każdej karty, sposób rozkładania talii kart oraz nauczyć się wiązać znaczenie jednej karty ze znaczeniem sąsiednich.

Talia do wróżenia skalda się z 32 kart, podzielonych na 4 kolory po 8 kart- piki, kiery, kara i trefle. Każdy kolor skalda się z asa, króla, damy, waleta, 10,9,8 i 7.

Wróżenie rozpoczynamy od tasowania kart. Należy robić to powoli i ze skupieniem. Warto określić sygnifikatora kartach, czyli osobie której się wróży. Zazwyczaj dla kobiety jest to dama Kier lub Karo, a dla mężczyzny Król Karo lub Kier.

Można stworzyć rozkład z 4 rzędów po 8 kart. Pierwszy rząd oznacza przeszłość, 2 rząd teraźniejszość a 3 i 4 przyszłość.PIKI

As pik- karta ta oznacza wiadomość, list, informacja która do nas nadejdzie.

Król pik- Karta ta oznacza starszego mężczyznę o ciemnych włosach. Jest on interesujący, towarzyski, dowcipny.

Dama pik – Karta ta określa brunetkę. Ma ona zamiłowanie do piękna, jest kochliwa i zazdrosna.

Walet pik- karta ta oznacza młodego bruneta, który jest wyrazicielem myśli, usposobienia i charakteru króla lub damy pikowej.

Dziesiątka pik- oznacza daleką podróż lub przyjazd kogoś z daleka.

Dziewiątka pik – Karta ta oznacza zazdrość lub krótkotrwała podróż.

Ósemka pik- karta ta wróży krótką podróż lub przejażdżkę dla przyjemności.

Siódemka pik- oznacza niepowodzenie lub rozczarowanie.

KIERY

As kier- Karta ta oznacza dom, czyli miejsce gdzie znajduje się osoba, dla której stawiamy karty.

Król Kier- oznacza zamożnego i solidnego mężczyznę, często oznacza partnera życiowego dla kobiety.

Dama Kier- Oznacza osobę której wróżymy lub kobietę o jasnych włosach, blondynkę.

Walet Kier- oznacza młodego mężczyznę lub chłopca. Jest o wyrazicielem myśli, uczuć i zamiarów króla lub damy kier.

Dziesiątka kier- karta ta oznacza sprawy małżeńskie, mówi o miłości.

Dziewiątka kier- karta ta oznacza miłość i kłopoty małżeńskie.

Ósemka kier- zwiastuje szczęśliwe i pomyślne wydarzenia.

Siódemka kier – oznacza najczęściej miłość lub narodziny potomka.

KARA

As Karo- jest to szczęśliwa karta zwiastująca pieniądze

Król Karo- Karta ta oznacza zamożnego człowieka , czasami określa blondyna

Dama karo- określa zamożną panią lub bogata wdowę.

Walet karo oznacza młodzieńca.

Dziesiątka karo oznacza pieniądze lub majątek

Dziewiątka karo to karta honorowa i karta szczęścia.

Ósemka karo to karta nadziei i zmiany losu na lepszy

Siódemka karo to karta powodzenia w interesach.

TREFLE

As trefl- najmniej szczęśliwa karta w talii, Zapowiada choroby i nieszczęścia.

Król Trefl- karta ta oznacza mężczyznę o rudych włosach. Jest o n uosobieniem człowieka fałszywego, chciwego i zazdrosnego.

Dama Trefl- to karta oznaczająca wdowę, starą pannę, lub kobietę samotną.

Walet Trefl- określa młodego mężczyznę, szatyna

Dziesiątka trefl to karta niepomyślna, gdyż wróży niesnaski, sprzeczki i kłótnie.

Dziewiątka trefl- wróży niepowodzenie w interesach.

Ósemka trefl- oznacza chorobę, gniew lub inne niemiłe wydarzenie.

Siódemka trefl mówi o łzach, które mogą być tez łzami szczęścia, w zależności od sąsiedniej karty.


Wróżenie z run


Runy – to magiczne znaki alfabetyczne, które są wyryte w kamieniu, wyryte na drzewie. Runami można ozdobić różne przedmioty gospodarstwa domowego, ubrania, naczynia, broń, czary napisane nad wejściem do domu i na dziobie statku, były one używane wszędzie. Wiele runicznych symboli jest starożytnego pochodzenia. Runy to magiczne symbole celtyckich kapłanów, Druidów, później przeniosły się do Niemiec, a następnie do skandynawskich plemion.

Do wróżenia z run stosuje się dwa różne kanały: wzrokowe i słuchowe. Po pierwsze, runa reprezentowana jako zaklęcia Moz służyć do ozdabiania na przykład; kamieni, drzew, naczyń glinianych i innych przedmiotów. Po drugie w celu zwiększenia wpływu magicznego run, można wymieniać jej nazwę w piosence. Do run zwracano się z prośbami: uzdrowienia, żołnierz poprosił o zwycięstwo w bitwie, myśliwy o upolowanie zwierzyny, by przyciągnąć swoją ofiarę, modlili się o szczęście.

Runy mogą być stosowane do każdego pytania. Spróbuj się zrelaksować i skoncentrować się na swoich pytaniu. Nie patrząc, wyjąć jedną runę z worka, umieścić go przed wróżącym. Zwróć uwagę na położenie, w jakim się znalazła w przód lub w tył. Odpowiedz bardzo zależy od skupienia się pytającego i koncentracji na pytaniu. Potem można przeczytać, co mówi o szczególnym znaczeniu tej runie. Pamiętaj: im bardziej starają się przeniknąć tajemnicę jego wyjątkowy, bardziej szczegółowe i użyteczne będzie odpowiedź na Twoje pytanie. Dlatego, jak w innych systemach wróżenia, więcej doświadczenia z runami, które zbierzesz, tym lepiej będzie można uzyskać niezbędne informacje w przyszłości.

Istnieje wiele metod wróżbiarstwa z run, każdy z nich może dopasować wybrany temat. Oferujemy Państwu dwa najbardziej znane z nich:

Runy Odyna – Uważa się ,że wróżba z jednej runy jest najbardziej odpowiednia bo odpowiada konkretnie na pytanie. Te runy mają wschodnie pochodzenie - chińskie i tybetańskie, tutaj również zaleca się wyściganie jednej runy która odpowiada na nasze pytanie.

Trzy runy. Ta metoda została zastosowana 2000 lat temu. Jest odpowiednia do większości zastosowań wróżbiarskich. Potrzebujesz powróżenia z trzech run. Pierwsza runa opisuje obecną sytuację, drugi - wymagany sposób działania, trzeci – sytuacja która ​​będzie.


Księga przemian


Księga Przemian jest chyba najbardziej mistycznym narzędziem do wróżenia w dziejach ludzkości, głęboko zakorzeniona w czasach starożytnych. Według starożytnej chińskiej legendy, system jest skonfigurowany przez potężnych ludzi, którzy są określone w konkretnym heksagramie wszystkie sekrety istniejącego wszechświata. Uważa się, że 64 heksagramów opisanych w księdze jest w formie opisu wykresu historii ludzkości a według tej interpretacji historia świata kończy się w 2012 roku ... Ale jak byśmy jej nie traktowaliśmy nadaje się ona do licznych interpretacji heksagramów. W księdze przemian, jedna rzecz jest pewna - to prawdziwa książka magiczna, która przy minimalnej staranności może dokładnie pokazać nam naszą przyszłość.


Do książki wróżbiarstwa w starożytnych Chinach wykorzystywano specjalną monetę szczęścia. Każda moneta ma jedną stronę o energii Yang, która ma 4 charaktery i kierunek z energią Yin, który stanowi jedynie 2 charakter. Znaki Yin i Yang przedstawiają walkę dobra ze złem, dobrą i złą stronę mocy. Ważne , abyśmy się zawsze znajdowali się po tej dobrej stronie niezależnie od trudności jakie napotykamy każdego dnia. Wróżby z księgi przemian a dokładnie z heksagarmów dają nam możliwość poznania przyszłości i wybrania odpowiedniej drogi naszego przeznaczenia. Droga magii starożytnej księgi odsłania tajemnice skrywane przed nami przez przyszłość. Wróżąc pamiętać należy o pełnym skupieniu się na pytaniu i na problemie z jakim chcemy się zmierzyć. Poznanie przyszłości wiąże się z pewną odpowiedzialnością, jeśli już wróżba dała nam znać o czekających nas niebezpieczeństwach należy problem potraktować realnie i sprawdzić jakie mamy możliwości wyjścia ze złego impasu. Pamiętać trzeba, iż zawsze jest klika możliwości rozwiązania problemu i wyrocznia nie jest ostatecznym rozwiązaniem ponieważ każdy z nas może coś jeszcze zmienić w swoim życiu.


Wróżby z papieru i wody


Do tego wróżenia używamy paski papieru tej samej wielkości, na których zapisane są pytania. Papier jest umieszczony w szerokim naczyniu, które jest niemal wypełnionej po brzegi wodą. Należy nimi zamieszać aby stworzyć wir. Jeśli papier wynurzy się górną częścią, to oznacza, że to co jest napisane w pytaniu jest odpowiedź twierdzącą, która sprawdzi się w ciągu jednego dnia. Jednak ta metoda nie jest tak prosta jak się wydaje, istnieją pewne trudności. Po pierwsze, mniejsze kawałki papieru mniej będą trzymać się razem, więc może być bardziej wygodne dla Ciebie, jeśli zrobisz listę pytań, ale na papierze napiszesz ich numery. Dane najlepiej zapisać ołówkiem, ponieważ atrament może się rozpuścić. Po drugie, karteczki podnoszą się bardzo szybko, a czasami trudno jest powiedzieć, który z nich podniesie się w pierwszej kolejności. Ponadto, niektóre z nich mogą poprzyklejać sie nawzajem. Aby tego uniknąć, należy użyć prostego taniego papieru. Przed włożeniem wypełnić kubek z wodą i oddzielić dokumenty, aby nie trzymały się razem. Podczas nalewania wody do kubka, papierki będą unosić się na powierzchni od jednej krawędzi w górę. Uważnie należy obserwować, aż jeden z nich nie będzie pływać poziomo. Pamiętaj, że trzeba rozróżnić marzenia od rzeczywistości.