piątek, 09 kwiecień 2021 15:50

Czy pierścionek z rubinem to dobry pomysł na prezent?

Pierścionek z rubinem Pierścionek z rubinem pixabay

Jeżeli szukasz wyjątkowego prezentu, który zrobi wrażenie na obdarowanej osobie, to pierścionek z rubinem będzie doskonałym wyborem. Rubiny, jako kamienie szlachetne są jednymi z najbardziej pożądanych wśród miłośników prawdziwej biżuterii.

 


Dlaczego warto wybrać pierścionek z rubinem?

Rubin to jeden z najszlachetniejszych kamieni na świecie. Wyróżnia się swoją niezwykłą barwą głębokiej czerwieni oraz ogromną trwałością. To właśnie rubiny zaraz za diamentami są najtwardszymi kamieniami na świecie. Dodatkowo uznane jeszcze w starożytności za klejnoty królewskie, cieszą się sławą również i dzisiaj. Według wierzeń posiadacz rubinu zyska miłość i bogactwo. To wszystko w połączeniu z jego pięknem sprawia, że naprawdę trudno mu się oprzeć.

Sława rubinów przetrwała do dziś i kamienie te cieszą się niesłabnącą popularnością. Miłośników rubinów przyciąga głęboka barwa czerwieni, wielowiekowa tradycja oraz ich trwałość. Jeżeli więc pragniesz obdarować bliską Ci osobę pierścionkiem z rubinem, to możesz mieć pewność, że wywołasz uśmiech na jej twarzy. Rubin będzie doskonałym dodatkiem do każdej stylizacji i choć jest kamieniem szlachetnym, sprawdzi się także na co dzień.

Rubiny to kamienie, które kojarzą się z prestiżem i luksusem, dlatego pierścionek z rubinem powinien zadowolić nawet największych koneserów biżuterii. Dodatkowo warto pamiętać, że jest kamieniem, który pasuje do każdego wieku. Będąc dopełnieniem młodzieżowych stylizacji, nada im charakteru. Natomiast, jako element garderoby dojrzałych osób, sprawi, że stylizacje nabiorą dodatkowej klasy i elegancji. Wszystko zależy od stylu, w jakim pierścionek zostanie wykonany.

Jak wybrać pierścionek z rubinem?

Pierścionek z rubinem będzie uniwersalnym prezentem dla osób w różnym wieku. Jednak przed zakupem, wart zapoznać się z naprawdę szeroką ofertą sklepów oferujących biżuterię. Znajdziemy tam informacje na temat dostępnych kształtów kamieni, wielkości oraz ceny. Dobór pierścionka do obdarowanej osoby stanowi kluczowy aspekt przed jego zakupem. Dlatego poszukiwania należy rozpocząć z pewnym wyprzedzeniem.

Spośród dostępnych modeli pierścionków, możemy wybierać spośród klasycznych wzorów z jednym dużym kamieniem. Z reguły, jeżeli decydujemy się na takie rozwiązanie, będziemy musieli wybrać rodzaj szlifu kamienia oraz kształt. Bardzo popularne są również połączenia rubinu z małymi kamieniami, np. brylantami. Jest to często wybierany wzór z okazji zaręczyn. Jeżeli poszukujemy czegoś w stylu minimalistycznym, możemy zakupić również pierścionek składający się z wielu małych kamieni rubinu. Takie pierścionki często występują w formie finezyjnych kompozycji kwiatowych lub prostych wzorów geometrycznych.

Wśród najmodniejszych modeli są te łączone z innymi kamieniami szlachetnymi, np. cytrynem, ametystem i turmalinem. Mieszanka kamieni i kolorów sprawia, że pierścionki świetnie wpisują się w popularny trend boho. Wybór biżuterii z rubinem jest ogromny. Bogactwo kształtów, kolorów i stylów sprawia, że pierścionek z czerwonym kamieniem z łatwością dopasujesz do indywidualnego stylu obdarowywanej osoby.

Piękna biżuteria

Najpiękniejsze niebieskie kamienie szlachetne

Najpiękniejsze niebieskie kamienie szlachetne

Kamienie szlachetne od dawien dawna uważane są za skarby ziemi. Dodatkowo od starożytności przypisuje się im magiczne właściwości, cudowne zdolności czytaj dalej
Klasyka i elegancja - Jak nosić złotą biżuterię

Klasyka i elegancja - Jak nosić złotą biżuterię

Złota biżuteria to ponadczasowy symbol elegancji. Na przestrzeni wieków zawsze była postrzegana jako cenna, wyszukana oraz trwała, z tego powodu czytaj dalej
Unikatowa biżuteria Cosmic Love. Słońce i Księżyc od pracowni jubilerskiej Motyle

Unikatowa biżuteria Cosmic Love. Słońce i Księżyc od pracowni jubilerskiej Motyle

Artystyczna biżuteria autorska nawiązująca do motywów słońca i księżyca może kryć w sobie różne tajemnice. Takie same, które skrywają się czytaj dalej
Jaka biżuteria jest obecnie najchętniej wybierana?

Jaka biżuteria jest obecnie najchętniej wybierana?

Biżuteria to jeden z najczęściej kupowanych dodatków. Często jest też wręczana w ramach prezentu na różne, przeważnie większe okazje. czytaj dalej
  • 1