sobota, 05 wrzesień 2020 20:59

Balkon pięknie zaaranżowany. Wybieramy zestaw mebli wypoczynkowych

Meble balkonowe Meble balkonowe

Ograniczony metraż balkonu sprawia, że niełatwo o jego aranżację. Jeżeli przymierzasz się do zakupu mebli zobacz, jakie kryteria powinieneś wziąć pod uwagę, aby stworzyć przyjemny kącik do siedzenia. Sprawdź też wszystkie rozwiązania dostępne na rynku.

 

Meble z technorattanu – rozwiązanie dla nowoczesnego balkonu

Technorattan to jeden z powszechnie stosowanych materiałów. Wizualnie bardzo zbliżony do naturalnej rattanowej plecionki, pod względem fizykochemicznym zaś znacznie trwalszy i odporniejszy na warunki atmosferyczne materiał syntetyczny. Powstaje z włókien polietylenowych bądź poliuretanu. Łatwość utrzymania w czystości, wytrzymałość na deszcz oraz promieniowanie UV decydują o tym, że technorattan cieszy się tak dużą popularnością. Komplety przeznaczone na balkon występują zazwyczaj w kolorze jasnoszarym, antracytowym lub białym. Zestawy można kupić w wariancie plecionki płaskiej, półokrągłej lub okrągłej. Prosty, ponadczasowy styl stanowi dobrą bazę do wielu aranżacji – zarówno tych minimalistycznych, jak i skandynawskich.

Kute meble z żeliwa – piękne i stylowe

Ci, którzy lubią meble balkonowe o bardziej tradycyjnych kształtach mogą zdecydować się na warianty wykonane z żeliwa. Kute formy są ozdobą samą w sobie. Są zdecydowanie cięższe aniżeli technorattan. Ich twarda powierzchnia może sama w sobie być mało komfortowa, dlatego kupując krzesła warto od razu zaopatrzyć się do nich w siedziska wiązane na troczki. Z uwagi na swoją masywność, nadają się raczej na duże, przestronne balkony – wtedy prezentują się najlepiej. Wspaniale wyglądają też w ogrodzie – pośród różanych alei, zarośniętych pergoli i zielonych ścian z pnącego się bluszczu.

Czym się kierować, wybierając meble balkonowe?

Kluczową kwestią jest przede wszystkim metraż balkonu. W blokach z wielkiej płyty jest on zazwyczaj dość symboliczny. Nie zawsze też w nowym budownictwie pozwala na swobodę poruszania. Jest wystarczający jednak do tego, aby zaaranżować go na przytulny zakątek, pełen ziół i pachnących roślin. W przypadku małych balkonów dobrze sprawdzi się dwuosobowy zestaw z technorattanu, złożony z krzeseł i kwadratowego stolika. Jest na tyle kompaktowy, że pozostawi przestrzeń do poruszania się. Wiele modeli krzeseł można też złożyć, gdy na dworze pada. Jeżeli dysponujesz mocno zadaszoną loggią, możesz zdecydować się też na niedużą kanapę tapicerowaną. Osłoniona z obu stron przed deszczem i śniegiem, z powodzeniem przetrwa wiele sezonów. Gdy z kolei szukasz materiału łatwiejszego w pielęgnacji, możesz wybrać sofę wykonaną z technorattanu.