czwartek, 28 październik 2021 19:16

Biżuteria z kamieniami naturalnymi – 3 powody, dla których warto ją mieć

biżuteria z kamieniami szlachetnymi biżuteria z kamieniami szlachetnymi

Zastanawiasz się czy warto nabyć biżuterię z kamieniami naturalnymi? Chodzi Ci po głowie kupno kamieni szlachetnych? A może masz już w swojej kolekcji ozdoby z minerałami w roli głównej, ale rozważasz powiększenie jej o kolejne okazy?

Jeśli odpowiedź na te pytania jest twierdząca to jesteś w odpowiednim miejscu. Zobacz 3 powody, dla których warto zainwestować w biżuterię z kamieniami.

Po pierwsze: biżuteria z kamieniami naturalnymi to synonim ponadczasowości

Trendy w modzie zmieniają się jak w kalejdoskopie. Co roku wchodzą nowe a ubiegłoroczne odchodzą w zapomnienie. To samo dotyczy biżuterii. W jednym sezonie modne są wzory geometryczne, w innym drobna i subtelna biżuteria minimalistyczna, w następnym taka w stylu boho a w kolejnym piękne, bogato zdobione dodatki o królewskim charakterze. Jeśli kupujesz biżuterię, która jest aktualnie modna, musisz liczyć się z tym, że jej czas wkrótce przeminie. Nie oznacza to, że jest ona spisana na straty, ponieważ moda zawsze wraca i Twoje dodatki znowu będą kiedyś na topie, ale jeśli szukasz czegoś, co będzie modne niezależnie od aktualnych trendów to dział, w który powinnaś zainwestować to srebrna biżuteria z kamieniami szlachetnymi .Naturalne kamienie szlachetne w klasycznej oprawie to dodatek, który można nosić niezależnie od panujących aktualnie trendów. To dodatek uniwersalny, zawsze na czasie. Uwielbiany już od czasów starożytnych, poprzez średniowiecze aż do czasów współczesnych. Szafiry, rubiny, szmaragdy, topazy. Te kamienie szlachetne to minerały, które od zawsze kochał i stale kocha cały świat. Jeśli więc szukasz ponadczasowej biżuterii to postaw na taką z naturalnymi kamieniami szlachetnymi a nigdy więcej nie będziesz musiała zastanawiać się czy Twoje dodatki nie są już przypadkiem passe.

Po drugie: biżuteria z kamieniami naturalnymi dodaje stylizacji klasy i charakteru

Nawet zwykła koszulka z krótkim rękawem założona do jeansów może wyglądać świetnie, gdy uzupełnia ją piękna srebrna biżuteria z kamieniami szlachetnymi. Niesamowicie połyskujący topaz niebieski, tajemniczy, ciemnogranatowy szafir, pastelowy szmaragd o niejednoznacznej barwie czy ciemnoróżowy rubin o niezwykłej głębi. Te kamienie sprawiają, że stylizacja nabiera klasy. Jeśli szukasz dodatku, który dodatkowo ociepli Twoją cerę postaw na rubin cytryn lub opal. Jeśli chcesz dodać stylizacji eleganckiego charakteru wybierz szafir, perły, topaz lub tanzanit. Jeśli chcesz ożywić stylizację kolorem załóż biżuterię ze szmaragdem, agatem, ametystem lub perydotem. Naturalne kamienie szlachetne idealnie uzupełniają każdą stylizację. Zastanów się na jakim efekcie najbardziej Ci zależy i wybierz kamień, który najlepiej go uwydatni.

Po trzecie: biżuteria z kamieniami naturalnymi jest jeszcze bardziej wyjątkowa niż Ci się wydaje

Mnóstwo osób na całym świeci wierzy w lecznicze i terapeutyczne właściwości minerałów. Mówi się o tym, że kamienie naturalne mają moc skupiania w sobie energii, którą przekazują właścicielowi podczas noszenia ich między innymi w postaci biżuterii. Nie ma co prawda badań naukowych które wyjaśniałyby ich działanie, ale nie jest tajemnicą jak wielkie działanie ma na człowieka siła autosugestii. Jeśli więc uwierzysz w moc działania kamieni naturalnych być może będzie Ci dane odczuć tę energię. A jeśli nie? Cóż, na pewno nic nie stracisz a zyskasz niezwykłą, unikatową biżuterię o wielkiej mocy oddziaływania na ludzi - od wyjątkowej biżuterii z kamieniami szlachetnymi ciężko bowiem oderwać wzrok, więc przygotuj się na zazdrosne spojrzenia znajomych i nieznajomych.