sobota, 08 październik 2022 12:08

Co to są buty profilaktyczne i dlaczego warto nosić je w pracy?

Obuwie profilaktyczne Obuwie profilaktyczne pixabay

Wielogodzinne stanie lub chodzenie w pracy może dać się we znaki.

 

Z czasem jest coraz większy ból nie tylko stóp i nóg, ale i kręgosłupa. Dlatego też warto zastanowić się nad rozwiązaniem, które pozwoli na zmniejszenie dolegliwości oraz pozwoli na zwiększenie komfortu pracy wymagającej stania lub chodzenia. Jedną z ciekawszych propozycji są specjalne buty profilaktyczne. Czym one dokładnie są i dlaczego warto je wybrać?

Obuwie profilaktyczne, czyli jakie?

Obuwie profilaktyczne to propozycja dla osób, które przez długie godziny stoją w pracy lub często chodzą. Jego konstrukcja pozwala odciążyć stopy i kręgosłup od przeciążeń z tym związanych. Wnętrze buta jest specjalnie wyprofilowane, tak aby było jak najlepiej dostosowane do krzywizn stopy. Wkładki wykonane są z przyjemnych w dotyku materiałów, które pozwalają skórze oddychać. Podobnie jest z materiałami, które wykorzystane są do produkcji cholewki. Podeszwa buta natomiast często jest tak skonstruowana, aby amortyzować naprężenia, jakie mogą powstawać w czasie chodzenia. Jest także wykonana z materiałów, które są antypoślizgowe. Efekt ten wzmacnia również specjalne bieżnikowanie podeszwy zwiększające jej przyczepność do nawierzchni, po której się chodzi.

Dlaczego warto wybrać obuwie profilaktyczne do pracy?

Omawiany rodzaj butów to przede wszystkim zwiększenie wygody pracy wymagającej wielogodzinnego stania. Ma to miejsce w takich zawodach jak lekarz, kucharz, pielęgniarka czy fryzjer. Jednak z tego rodzaju obuwia może korzystać praktycznie każdy, gdyż pozwala ono lepszy komfort pracy. Dodatkową zaletą jest tutaj to, że obecnie buty profilaktyczne dostępne są w wielu wzorach i kolorach. Obok klasycznych białych czy czarnych pojawiają się też modele w takich kolorach jak: zielony czy niebieski. Dzięki temu można je doskonale dobrać do swoich indywidualnych preferencji czy służbowego stroju. Najpopularniejsze modele do klasyczne klapki lub saboty. Można też znaleźć sandały.