czwartek, 06 sierpień 2020 19:08

Czy wykonywanie depilacji laserowej jest teraz bezpieczne?

laserowa depilacja laserowa depilacja

Wykonywanie zabiegów kosmetycznych takich jak depilacja laserowa w ostatnich czasach staje pod dużym znakiem zapytania. Wszystko przez panującą obecnie pandemię. Jednak jak się okazuje, przy zachowaniu odpowiednich środków bezpieczeństwa, można skorzystać z różnego rodzaju zabiegów kosmetycznych.

Dlaczego warto zdecydować się na taką metodę usuwania zbędnego owłosienia? Jak gabinety dbają o bezpieczeństwo swoich klientów?

Depilacja laserowa – dlaczego warto się na nią zdecydować?

Depilacja laserowa jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na to, by usunąć zbędne owłosienie. Dzięki temu zabiegowi, w większości przypadków jest ono usuwane na stałe po tym, jak zostanie przeprowadzona pełna seria ustalonych ze specjalistą zabiegów. Tego rodzaju metodę szczególnie poleca się osobom, które chcą na stałe pozbyć się owłosienia z problematycznych miejsc takich jak twarz czy ręce. Można ją stosować także na większych partiach ciała. Warto tutaj wspomnieć, że przy zastosowaniu tej metody zmniejsza się ryzyko tego, że będą wrastać włosy pod skórę. Trzeba jednak pamiętać o tym, że w niektórych przypadkach trzeba poczekać z zabiegiem epilacji lub z niego zrezygnować. Przeciwwskazaniem są między innymi uszkodzenia skóry, opalenizna, a także takie choroby jak łuszczyca, bielactwo czy cukrzyca.

Jakie zabezpieczenia stosują gabinety wykonujące depilację laserową?

Salony kosmetyczne dbają o to, by oferowane przez nie zabiegi były w pełni bezpieczne, w tym również laserowa depilacja – Depilacja.pl, jest jednym z takich miejsc. To sieć salonów w całej Polsce, gdzie za pośrednictwem strony umówisz wizytę w wybranym przez siebie miejscu i terminie. Wszystkie powierzchnie w salonie są na bieżąco dezynfekowane, a do zabiegów w stosowane są materiały jednorazowe lub takie, które można bezpiecznie dezynfekować. Zarówno kosmetolog, jak i klient na czas zabiegu muszą mieć nałożone maseczki. Już sam proces rejestracji online zmniejsza ryzyko przeniesienia patogennych mikroorganizmów, co jest bardzo ważne, gdy panuje pandemia koronawirusa.