piątek, 07 sierpień 2020 10:44

Czy typowanie wyników sportowych jest dla każdego?

Rozwój firm internetowych, proponujących typy bukmacherskie spowodował wzrost zainteresowania tego typu rozrywkami. Zakłady sportowe polegają na obstawianiu wyników meczu lub innych wydarzeń. Poprawnie wytypowany rezultat powoduje pomnożenie kwoty zakładu.

 

Dzięki temu, poza większą dawką emocji, można także zyskać środki pieniężne. Czy jednak typowanie wyników meczów jest dla każdego? Kto powinien uważać i z daleka omijać strony bukmacherskie?

Typy bukmacherskie - rozrywka dla miłośników sportu

Wiele osób przyznaje się do regularnego oglądania wydarzeń sportowych i śledzenia wyników. Dokładna analiza często prowadzi do tego, że już przed wydarzeniem mamy przeczucie, która ze stron wygra dane starcie. Właśnie dla takich osób polecane są typy bukmacherskie.

Za pośrednictwem serwisów internetowych oraz punktów stacjonarnych można obstawiać wyniki różnych dyscyplin sportowych i wydarzeń. Typy piłkarskie dotyczą nie tylko rezultatu danego meczu, ale także wyniku do przerwy, dokładnego stosunku bramek czy strzelców. Często strony związane z zakładami bukmacherskimi udostępniają bogate statystyki. Pozwala to nawet początkującym poznać potencjał drużyny i właściwie wytypować zwycięzcę.

Kto nie może typować wyników sportowych?

Zakłady bukmacherskie to rozrywka, z której skorzystać może każdy. Wystarczy założyć konto w jednej z internetowych firm bukmacherskich i zasilić je wybraną kwotą. Już po zaakceptowaniu przelewu można obstawiać wyniki wydarzeń sportowych, typy dnia czy korzystać z innych rozwiązań proponowanych przez bukmachera.

W zakładach bukmacherskich nie mogą uczestniczyć osoby, które nie ukończyły osiemnastego roku życia. Zabronione jest też obstawianie wyników wydarzeń sportowych przez ludzi, którzy biorą w nich udział, czyli sportowców, trenerów czy sędziów. To jedyne obostrzenia, które dotyczą typujących. Stron z zakładami powinni zdecydowanie unikać ci, którzy mają lub w przeszłości mieli problemy z hazardem. Wówczas zabawa może się okazać źródłem problemów. Należy pamiętać, że typy bukmacherskie mają stanowić formę rozrywki, a nie źródło dochodu.

Jakie firmy bukmacherskie wybrać?

Za pośrednictwem internetu mamy dostęp do wielu firm bukmacherskich. Zanim zdecydujemy się wpłacić gotówkę na typy bukmacherskie u jednej z nich, warto upewnić się, czy działa ona legalnie. W naszym kraju to Ministerstwo Finansów weryfikuje bukmacherów i przyznaje licencje. Dzięki temu gracz zyskuje pewność, że w razie kłopotów organy państwowe staną po jego stronie.

Oferty bukmacherów różnią się także pod względem bonusów powitalnych czy promocji. Niektóre firmy proponują darmowe typy piłkarskie, które dają szansę na sprawdzenie serwisu i zasad jego funkcjonowania. Inni oferują różne kwoty za wygrane w danej dyscyplinie. Łatwo zauważyć to choćby na przykładzie stawek ustalanych za wynik tego samego wydarzenia. W związku z tym, zanim zdecydujemy się na wybór, warto poznać opinie i porównania ekspertów.

Tekst ma charakter wyłącznie informacyjny. Autor nie ma na celu zachęcania do udziału w zakładach bukmacherskich czy ich reklamowania. W zakładach nie mogą brać udziału osoby poniżej 18 roku życia. Należy pamiętać o graniu wyłącznie u legalnych bukmacherów. W innym przypadku narażamy się na kary finansowe i odpowiedzialność karną. Przepisy związane z zakładami bukmacherskimi w Polsce regulują m.in. Ustawa o grach hazardowych z 19 listopada 2009 r., a także Kodeks Karny Skarbowy. Hazard prowadzi do uzależnienia, czego skutkiem mogą być np. problemy finansowe, rodzinne czy zawodowe. Zakłady bukmacherskie to jedynie rozrywka, a nie sposób na zarabianie pieniędzy. Hazard nie daje pewności wygranej i nie powinien być traktowany jako sposób na rozwiązanie kłopotów finansowych. Jeśli czujesz się uzależniony, skontaktuj się z lekarzem.