środa, 30 grudzień 2020 13:50

Czym się charakteryzuje idealne zorganizowane biurko do pracy?

biurko ergonomiczne biurko ergonomiczne

Na potrzeby tego artykułu spróbujemy zwizualizować sobie idealne biurko do pracy. Czym powinno się charakteryzować? Na co zwrócić uwagę planując zakup biurka do pracy w domu lub w biurze? Sprawdźmy.

 

Porządek na blacie biurka

Przestrzeń przeznaczona do pracy przy komputerze powinna być zorganizowana w przemyślany sposób. Lepsza organizacja pomaga się zmotywować do pracy, pobudzić kreatywne myślenie oraz zwiększyć efektywność wykonywanych działań. W związku z czym to co masz na biurku nie powinno być zostawione zupełnemu przypadkowi. Zagracony blat biurka na pewno jest tym czego powinieneś się wystrzegać, jeśli zależy Ci na wysokiej efektywności.

Wytrzymały blat o odpowiednich wymiarach

Warto kupić biurko, które jest wyposażone w mocny, wytrzymały i odpowiednio duży blat. Twoja przestrzeń robocza powinna zapewnić Ci miejsce na wszystko co jest niezbędne. Zazwyczaj jest to monitor, myszka, klawiatura, głośniki, lampka oraz szereg akcesoriów biurowych (np. karteczki, długopisy, segregatory itd.). Wbrew pozorom tanie biurka mają bardzo ograniczoną nośność i nie można na nich przechowywać zbyt wiele rzeczy nawet jeśli wielkość blatu z pozoru na to pozwala. Dlatego kupując biurko zwróć uwagę na nośność i upewnij się, że udźwig stelaża wynosi około 100 - 150kg.

Organizacja kabli pod biurkiem

Brak bałaganu na blacie biurka to dopiero połowa sukcesu. Druga połowa to brak bałaganu pod blatem. Postaraj się opanować splątane kable. Zorganizuj przestrzeń pod biurkiem w taki sposób, żeby panował tam ład i porządek a nie chaos. To niby tylko kwestia estetyczna, ale wbrew pozorom potrafi wprowadzić harmonię, która przekłada się na większą efektywność podczas pracy. Do tego celu będziesz potrzebował tak zwane organizery kabli oraz estetyczne osłony na kable.

Regulowana wysokość blatu

Naszym zdaniem, współczesne biurko do pracy nie może odbyć się bez elektroniki. Nowoczesne biurko ergonomiczne powinno być wyposażone w elektrycznie sterowany blat, który można regulować w zależności od indywidualnych preferencji. Ma to niebagatelne znaczenie dla wygody oraz komfortu pracy.