poniedziałek, 07 luty 2022 17:15

Domy w Krakowie sprzedają się coraz lepiej

domy na sprzedaż kraków domy na sprzedaż kraków pixabay

Nie tylko mieszkania – Kraków to miasto, gdzie coraz częściej kupowane są nowe i używane domy jednorodzinne.

 

Gdy chodzi o domy na sprzedaż Kraków to miasto, gdzie obecnie na rynku znajduje się wiele ofert. Są to zarówno domy nowe, wybudowane przez deweloperów, jak i domy z drugiej ręki. Dlaczego warto zdecydować się na zakupienie domu w Krakowie? Gdzie szukać najlepszych ofert? Na jaki wydatek trzeba się przyszykować?

Dlaczego warto kupić dom w Krakowie?

Kraków to duże miasto, gdzie do dyspozycji nie tylko są mieszkania, ale również domy. To właśnie domy jednorodzinne w ostatnim czasie zyskują na popularności.

Za zakupem przemawiają głównie względy komfortu i prywatności, ale też kosztów, które w przypadku domów nierzadko są niższe. To powoduje, że dom stanowi obecnie atrakcyjną alternatywę dla mieszkania w bloku.

Kraków: gdzie można kupić domy na sprzedaż?

W kategorii jak domy na sprzedaż Kraków prezentuje oferty w wielu lokalizacjach – zarówno są one dostępne bliżej centrum, jak i na obrzeżach miasta.

Również często kupowane są obecnie nieruchomości położone w miejscowościach blisko Krakowa. W tym przypadku atutem są niższe ceny, niemniej jednak minusem mogą być problemy z dojazdem do centrum miasta, dlatego warto zwrócić uwagę na lokalizację.

Dom w Krakowie – rynek pierwotny czy wtórny?

Obecnie domy na sprzedaż w Krakowie to zarówno oferty na rynku pierwotnym, jak i wtórnym.

Nowe domy na sprzedaż kupowane są najczęściej. To budynki wykonane według nowoczesnych technologii budowlanych, wpisujące się w potrzeby współczesnych użytkowników. Nie wymagają remontów, a jedynie wykończenia. Również nie są one drogie w utrzymaniu.

Domy używane są na ogół tańsze i od razu przygotowane do przeprowadzki. Nie zawsze jednak są tanie w eksploatacji i mogą wymagać drogich remontów.

Jaka jest cena domów w Krakowie?

W kwestii jak opłaty za domy na sprzedaż Kraków prezentuje oferty w cenach od około 6 tys. złotych do 10 tys. złotych za m2 nieruchomości.

Dokładne ceny nieruchomości można sprawdzić w internecie na portalach ogłoszeniowych i stronach firm deweloperskich.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem: https://www.ap7.pl/pl/nieruchomosci/oferty/domy/sprzedaz/krakow/1