poniedziałek, 27 czerwiec 2022 19:56

Fluorescencyjna farba do twarzy na letni festiwal!

Farby do malowania ciała Farby do malowania ciała pixabay

Będąc aktorem lub charakteryzatorem, korzystasz z kosmetyków pozwalających na zmianę wyglądu. Przydadzą się wtedy farby, które będą trwałe i bezpieczne dla skóry. Można wybierać spośród szerokiej gamy różnych kolorów i odcieni.

Fluorescencyjna farba do twarzy to jedna z opcji. Obecnie makijaż ciała nie jest zarezerwowany wyłącznie dla dzieci czy aktorów. Wielbiciele festiwali plenerowych lub imprez tematycznych także znajdą coś dla siebie.

Malowanie twarzy to także popularna aktywność na przyjęciach dziecięcych. Trudno wyobrazić sobie urodziny bez takiej rozrywki. Większość dzieci marzy, by przebrać się za ulubioną postać z filmu czy bajki. Farby do malowania ciała te marzenia spełnić.

Od czego zacząć, by uzyskać najbardziej efektowny makijaż fluo?

Najpierw przygotuj skórę. Właściwe nawilżenie i odżywienie skóry zapewni peeling do ciała, a spektakularny efekt świetlistej poświaty osiągniesz, stosując rozświetlacz do ciała. Po takim wstępie można dodać kropkę nad i decydując się na farby do twarzy. Dzięki użyciu farb możesz uzyskać bardzo ciekawe efekty. Drobna modyfikacja czy totalna metamorfoza? Wybór zależy tylko od Ciebie. Daj się ponieść chwili i zafunduj sobie coś nietypowego.

Fluorescencyjna farba do twarzy pozwoli na wyczarowanie niebanalnego wizerunku i zaskoczenie innych uczestników party. Będzie rewelacyjnym dodatkiem do przebrania np. na halloween lub letni festiwal. Farba ta została stworzona specjalnie na potrzeby malowania tej części ciała i została przebadana pod kątem dermatologicznym. Sama aplikacja jest bardzo prosta. Preparat nakładaj delikatnie na twarz i dodawaj kolejne warstwy wtedy, gdy zależy Ci na większym nasyceniu kolorów.

Na co zwrócić uwagę wybierając farby do malowania ciała?

Wybierając farby, postaw na najlepszą jakość. Profesjonalne kosmetyki będą miały atesty i będą przebadane dermatologicznie. To bardzo ważne, ponieważ twarz bywa bardzo wrażliwa. Wystrzegaj się kupowania produktów niewiadomego pochodzenia. Koniecznie sprawdź termin ważności kosmetyku. Niezależnie od tego, czy przygotowujesz aktorów do przedstawienia, czy malujesz dziecięce buzie na urodzinach, wybieraj zawsze produkty najwyższej jakości. Tylko one zapewnią wyjątkową odporność na warunki atmosferyczne i będą w pełni bezpieczne dla skóry.

6 zasad dla wielbicieli bodypaintingu

  • Sprawdź skład wszystkich używanych kosmetyków – rozświetlacz do ciała, farba, peeling powinny mieć oznaczenia czy są hipoalergiczne.

  • Kupuj wyłącznie w godnych zaufania sklepach.

  • Przed zakupem farb do malowania twarzy i ciała sprawdź, czy kosmetyki mają atesty bezpieczeństwa.

  • Zwróć uwagę czy konsystencja farby jest właściwa i czy pigment równomiernie się rozprowadza.

  • Wybieraj sprawdzone marki.

  • Po każdym malowaniu przetrzyj farby wilgotnym ręcznikiem papierowym, wyparz gąbki i pędzle, by uniknąć gromadzenia bakterii.