sobota, 05 czerwiec 2021 20:18

Gelato - co to jest i jakie ma właściwości?

Gelato Gelato pixabay

Czym jest gelato?

Gelato to nic innego jak odmiana marihuany, która składa się z dwóch rodzajów rośliny.

Jest bardzo łagodna i niedrażniąca w smaku, dlatego wielu osobom przypadła do gustu i jest częstą towarzyszką imprez oraz spotkań. Nasiona konopi indyjskich nie mogą być w Polsce sadzone, ponieważ jest to niezgodne z prawem. Z tego względu sprzedaje się konopie wyłącznie w celach kolekcjonerskich, mimo że są źródłem THC w stężeniach nawet około 25%. THC to substancja psychoaktywna, która wpływa na ludzką świadomość, dlatego w Polsce jej sprzedawanie, kupowanie i posiadanie na własny użytek jest nielegalne.

Jakie działanie ma gelato?

Gelato jest bardzo mocną odmianą marihuany, wiele osób twierdzi, że nawet jedną z najmocniejszych dostępnych obecnie na rynku. Jej działanie jest bardzo szybko odczuwalne dla ludzkiego organizmu, wchłania się w bardzo szybkim tempie. Oprócz wpływu na ograniczenie świadomości posiada wiele właściwości leczniczych, szczególnie skuteczna jest w walce z różnego rodzaju bólami, depresją, pomaga również walczyć z presja i stresem towarzyszącym nam w codziennym życiu.

Jak większość konopi, tak również gelato wpływa na pobudzenie apetytu i uczucia głodu. Ma również działanie przeciwwymiotne, więc sprawdzi się przy delikatnych zatruciach pokarmowych. Dodatkowo rozluźnia napięte mięśnie i pozwala odgonić stres i efektywnie odpocząć. Poprawia również nastrój i przyspiesza przypływ endorfin powodujący uczucie szczęścia i euforii. Wspomaga wyobraźnię i pomaga w kreowaniu nowych rzeczy pobudzając w mózgu ośrodki odpowiedzialne za wymyślanie i kreatywność.

Osoby, które palą gelato często opowiadają o dezorientacji, która ogarnia ich jako jeden z pierwszych efektów spożycia rośliny. Dodatkowo substancja działa jak zastrzyk energii i pobudza do działania i efektywności, którą ciężko jest uzyskać bez wspomagania. Zmienia się również percepcja czasu - osoby, które mają we krwi substancje pochodzące z rośliny odczuwają wolniej płynący czas, mimo że w rzeczywistym świecie nic się nie zmieniło.

Substancje zawarte w gelato działają również pozytywnie w walce z bezsennością, na którą bardzo ciężko jest znaleźć złoty środek. Coraz więcej ludzi ma problemy z zasypianiem i mocnym, efektywnym snem. Specyfiki dostępne na rynku często nie dają sobie rady z wystarczającym rozluźnieniem i uspokojeniem organizmu, dlatego wielu ludzi sięga po substancje o silniejszym i bardziej zdecydowanym działaniu. Gelato skutecznie uspokaja organizm i emocje związane z ilością bodźców jakie przyjmujemy każdego dnia, i z którymi musi radzić sobie nasz organizm.

Jak wygląda gelato?

Gelato wygląda jak zbita, twarda kulka ziołowa w różnokolorowe plamy. Najczęściej mają one barwę pomarańczową i purpurową. Wyjątkowy smak i zapach sprawiają, że gelato jest chętnie przyjmowane przez konsumentów, którzy lubią owocowy posmak podczas palenia. Swój smak i zapach gelato zawdzięcza kwiatom, które wydzielają aromaty cytrusowe, co przekłada się również na pomarańczowy kolor włosków, które na nich wyrastają i przebijają się przez zieleń suszu.

Dym, który wydziela się podczas palenia gelato posiada dość gęstą strukturę, która kojarzy się z delikatną kremowością. Ma to niewielki związek z nazwą, która pochodzi z języka włoskiego i oznacza pewien rodzaj deseru lodowego.

Dla kogo jest gelato?

Gelato to jedna z odmian marihuany, które są postrzegane jako najmocniejsze. Nawet osoby, które są dosyć dobrze doświadczone w paleniu często odczuwają wiele skutków przyjęcia substancji psychoaktywnych. Gelato na pewno nie poleca się osobom, które dopiero rozpoczynają swoja przygodę z paleniem marihuany, może ona wywoływać dość skrajne reakcje i odczucia, które mogą wywołać panikę u osoby spożywającej i zniechęcić ja do dalszej przygody.

Warto również zapoznać się z dawkowaniem gelato, ponieważ spożywanie od razu dużych ilości może prowadzić do stanów paranoicznych i wywoływać stany lękowe i różnego rodzaju zaburzenia rzeczywistości. Warto dawkować substancje optymalnie i z rozwagą, żeby później nie żałować tego, że czegoś się spróbowało.