czwartek, 07 styczeń 2021 10:57

Intensywna regeneracja włosów z Loreal Absolut Repair Gold

Loreal Absolut Repair Gold Loreal Absolut Repair Gold

Regeneracja zniszczonych włosów powinna być prosta. W końcu mamy naprawdę ogrom kosmetyków, które obiecują, że odbudowują włosy. Jednak czasem ciężko trafić na odpowiednie. Nie do końca chodzi tu o to, że są nieskuteczne. Nie wszystkie włosy mają te same potrzeby.

Dziś seria, która cieszy się, zasłużenie, bardzo dobrymi opiniami i jest kuracją SOS dla zniszczonych włosów. Zapraszam na wpis o Loreal Absolut Repair Gold.

Regeneracja włosów

Bardzo często słyszymy to hasło. Niektórzy sugerują, że wystarczy użyć szamponu i odżywki, żeby włosy wyglądały jak z reklamy. Okazuje się, że nie jest to do końca prawda. Zdrowe włosy po zastosowaniu dobrych kosmetyków nabiorą blasku, ale włosy w bardzo złym stanie potrzebują dobrej opieki i czasu. Oprócz stosowania odpowiednich kosmetyków, warto przyjrzeć się swoim nawykom, zastanowić się dlaczego włosy są zniszczone. Poniżej lista najważniejszych dobrych praktyk w na drodze do regeneracji włosów:

  • przyjrzyj się swoim końcówkom. Jeśli są zniszczone najlepiej będzie, jeśli je zetniesz. Jesteś przeciwniczką skracania włosów i zależy Ci na długości? Przyjrzyj się swoim włosom i oceń, czy cienkie i poszarpane końcówki dobrze wyglądają. Musisz też wiedzieć, że włos pokryty jest łuskami. Te na końcach, najbardziej rozchylone mogą się ‘obierać’ i spowodują zniszczenia zdrowych włosów. Wtecy wydaje się, że przestają one rosnąć, ale to wina zniszczonych końców.
  • Nie używaj szczotki, która szarpie i wyrywa włosy. 
  • Ogranicz prostownicę i lokówkę do minimum. Susz włosy chłodnym lub średnim nawiewem, nie przykładaj suszarki do włosów. Stosuj kosmetyki do termoochrony.
  • Zabezpieczaj włosy. Nakładaj kropelkę olejku lub serum na długość od ucha w dół. Dzięki temu domkniesz łuski i ochronisz włosy przed czynnikami zewnętrznymi. 
  • W miarę możliwości ogranicz zabiegi chemiczne, czyli rozjaśnianie, trwała ondulacja, farbowanie.
  • Nie czesz mokrych włosów, nie śpij z mokrymi włosami.
  • Na noc związuj włosy w warkocz lub koczek.
  • Uzbrój się w cierpliwość. Kup dobre kosmetyki, stosuj je regularnie. Do odbudowania zniszczonych włosów potrzeba czasu.

Loreal Absolut Repair Gold

Ta seria od Loreal jest chyba jedną z najbardziej znanych. Ma nie tylko złote opakowanie, ale wnętrze również na wagę złota. I to nie tylko za sprawą drobinek, które znajdziemy w środku, ale również z powodu bardzo skutecznego działania. To bardzo dobry wybór, jeśli chcemy zacząć poprawia kondycję swoich włosów, nie mamy czasu, aby szczegółowo analizować ich potrzeby, szukać kosmetyków metoda prób i błędów. Musze jednak podkreślić raz jeszcze: aby pielęgnacja przyniosła efekty, trzeba włosami się zaopiekować, starać się wprowadzać dobre nawyki w pielęgnacji, dać im czas na regenerację. Poniżej moja propozycja na zastosowanie kosmetyków z serii Loreal. Podpowiem, po które kosmetyki sięgnąć w wersji podstawowej i rozszerzonej oraz jak ich używać. Jeśli Twoje włosy potrzebują regeneracji i chcesz sięgnąć po Absolut Repair Gold, serię znajdziesz TUTAJ.

 Loreal Repair 

Loreal Repair

Szampon Absolut Repair Gold do włosów zniszczonych 

Używaj go według potrzeb. Ciężko powiedzieć ile razy w tygodniu myć włosy i  wiem, że są osoby, które ostrzegają przed codziennym myciem. Ja uważam, że trzeba myć tyle razy, ile potrzebuje tego skóra głowy (pamiętaj, że to na skórze głowy skupiamy się podczas mycia). Przed nałożeniem szampony na głowę warto wymierzać go z wodą, choćby w zagłębieniu dłoni. Gotową mieszankę nakładamy na skórę, masując palcami. Nie plączemy i nie szorujemy włosów, piana, które na nie spłynie wystarczająco je oczyści. Spłukujemy ciepłą lub chłodną wodą. Pamiętaj, że na każdym etapie najlepiej unikać skrajnych temperatur wody - zimnej i gorącej. Szampon skutecznie oczyszcza skórę głowy i włosy z potu, kurzu, resztek kosmetyków.

Odżywka 

Odżywki używaj po każdym myciu. Jeśli uważasz to za zbędny krok, spróbuj, po kilku myciach poczujesz kolosalną różnicę! Spróbuj odcisnąć wodę z włosów, nałóż na włosy odżywkę. Jeśli włosy Ci się przetłuszczają, nakładaj od wysokości ucha w dół. Potrzymaj minutę i spłucz chłodną wodą, aby domknąć łuski włosów. Jeśli możesz, zostaw odżywkę na dłużej, ale to przepis na takie szybkie mycie przed pracą. Od razu łatwiej rozczeszesz włosy, ale również na bieżąco przy każdym myciu będziesz dostarczać im składników odżywczych. Odzywka nawilża, wygładza i wzmacnia włosy.

Maska Loreal Absolut Repair Gold

To trzeci kosmetyk z podstawowego zestawu pielęgnacji. Pielęgnację z maską polecam robić dwa razy w tygodniu. Wiem jednak, że wiele osób myje włosy rano przed pracą i nie ma na to czasu, więc wtedy zostaje jedyna okazja w weekend. Myjemy włosy szamponem, odciskamy nadmiar wody (nie szorujemy włosów ręcznikiem, odciskamy w delikatny materiał). Warto pozbyć się nadmiaru wody, żeby później nic nie ściekało nam po szyi, ja strasznie tego nie lubię! ?? Nakładamy maskę, na to najlepiej czepek kąpielowy i pozostawiamy na głowie przez około 20 minut. Nie polecam dłużej, przetrzymywanie maski zbyt długo na włosach nie sprawi, że efekt będzie lepszy, a włosy mogą bardziej się przetłuszczać. Spłukujemy chłodną wodą, żeby zamknąć łuski. Maska intensywnie i dogłębnie regeneruje włosy. Dostarcza im składników nawilżających i odżywczych. Sprawia, że stają się błyszczące, mają więcej zycia, odzyskują naturalny blask.

Krem termiczny do włosów zniszczonych

Ten kosmetyk od Loreal to pierwsza propozycja z rozszerzonej pielęgnacji, co wcale nie znaczy, że nie warto! Bo warto. Nakładamy go przed stylizacją na gorąco oraz przed suszeniem suszarką. Nie trzeba nakładać go dużo, wystarczy niewielką ilość rozetrzeć w dłoniach i rozprowadzić na włosach. Krem chroni włosy przed działaniem temperatury, ale również działa jak filtr UV. Chroni więc włosy przed działaniem promieniowania w ciągu dnia.

Serum odbudowujące

Ostatni kosmetyk, który dziś zaproponuję. Serum od Loreal proponuję nakładać na suche włosy już po wysuszeniu. Kosmetyki nakładamy bardzo małą ilość i tylko na końcówki lub długość od ucha w dół. Jest to gęsty produkt o bogatej konsystencji. Bardzo skutecznie zamyka łuski włosów i kończy pielęgnację. Zabezpiecza przed zniszczeniami.

Podsumowanie

Krok po kroku przedstawiłam pielęgnację z Loreal. Możesz wybrać zestaw podstawowy, czyli szampon, odżywkę i maskę, ale warto dołożyć do pielęgnacji krem, serum lub obydwa aby zabezpieczyć włosy przed działaniem czynników zewnętrznych i ochronić je przed zniszczeniami. Po drugie, koniecznie uzbrój się z cierpliwość i wytrwałość, a pielęgnacja przyniesie rezultaty. Włosy staną się błyszczące, mocne i zdrowe.