piątek, 08 styczeń 2021 13:01

Dlaczego pościel dla niemowlaka musi być wysokiej jakości?

pościel dla niemowlaka pościel dla niemowlaka

Sen jest bardzo ważny, ponieważ pozwala odpocząć oraz zregenerować siły przed kolejnym dniem. Takiego głębokiego relaksu potrzebuje przede wszystkim niemowlak, aby prawidłowo się rozwijać.

Będzie również dzięki niemu dużo spokojniejszy. Warto wobec tego zrobić wszystko, by zapewnić swojemu maluchowi jak najwyższy komfort snu. Co konkretnie powinno w tym pomóc?

Najlepsze warunki dla małego człowieka

Warto zadbać, aby sypialnia dziecka była regularnie wietrzona. Powinna w niej panować optymalna temperatura, by nie narażać malucha na zmarznięcie lub przegrzanie. Najważniejsza jest jednak pościel dla niemowlaka. Wybór kompletu wysokiej jakości znacząco poprawia komfort snu. Powinna być:

  • Wykonana z odpowiedniego materiału, najlepiej antybakteryjnego, antygrzybicznego i odpornego na pleśń, zwłaszcza w przypadku alergików.
  • Ważne jest, aby posiadała odpowiednie atesty. Pozwoli to zminimalizować ryzyko podrażnienia skóry.
  • Nie może też powodować przegrzewania się dziecka, a mimo to powinna zapewniać mu ciepło.

Tanie, niskiej jakości komplety z pewnością nie poradzą sobie z tymi wszystkimi wymaganiami, a przecież każdy chce dla swojego malucha jak najlepiej. Warto wspomnieć, że wyspany niemowlak jest mniej marudny i ma o wiele lepszy humor, zupełnie tak jak dorosły człowiek. Łatwiej się nim wtedy opiekować oraz zachęcić do wspólnej zabawy.

Odpowiedni kocyk to podstawa

Dziecko powinno mieć swoje okrycie, jakie można wykorzystać, gdy na przykład w mieszkaniu jest chłodno lub właśnie wywietrzyło się pokój. Powinno być oczywiście z odpowiedniej jakości materiału. Świetnym, cieszącym się coraz większą popularnością wyborem stał się kocyk bambusowy. Wynika to z tego, że jest niesamowicie delikatny dla skóry, więc nie spowoduje podrażnień, nawet u tych dzieci, które borykają się z przewlekłymi schorzeniami, takimi jak chociażby AZS lub powszechnie występująca nadwrażliwość. Zapobiega ponadto przegrzewaniu się dziecka, ponieważ wyróżnia go świetna termoregulacja. Stanowi więc idealny wybór nie tylko do kołyski, ale również na spacery w wózku. Jest nie tylko antybakteryjny, ale również antyalergiczny. Warto wybierać produkty wysokiej jakości, ponieważ pozwalają one chronić niemowlaka przed nieprzyjemnymi podrażnieniami, a także zapewniają mu bezpieczeństwo i minimalizują ryzyko wystąpienia alergii. Są przy tym niezwykle wytrzymałe, nawet przy częstym praniu. Należy zapewnić maluchowi jak najlepsze warunki, ponieważ z pewnością wpłynie to na jego rozwój i stan zdrowia w przyszłości.