środa, 14 wrzesień 2022 13:11

Intrygujący czy klasyczny design baterii łazienkowych — jak się zdecydować?

bateria umywalkowa bateria umywalkowa pexels

Przy urządzaniu łazienki wybór każdego elementu ma ogromne znaczenie, zarówno dla estetyki wystroju, jak i praktycznego zastosowania. Warto zadbać także o armaturę. Dowiedz się, jakie baterie najlepiej sprawdza się w Twojej łazience – klasyczne czy oryginalne?

 

Jakie są rodzaje baterii łazienkowych?

Stylowa bateria łazienkowa przyciągnie uwagę każdej osoby korzystającej z łazienki. W zależności od wyposażenia tego pomieszczenia można wyróżnić:

  • baterie umywalkowe

Powinny być dopasowane zarówno do rodzaju umywalki, jak i jej wyglądu. Przy misach nablatowych doskonale sprawdzą się ścienne baterie umywalkowe lub te o wysokiej wylewce. Natomiast przy umywalkach wpuszczanych blat można dowolny ich rodzaj.

  • baterie wannowo-prysznicowe

Obecnie ogromną popularnością cieszą się baterie wannowo-prysznicowe montowane ściennie – idealnie się sprawdzą zarówno przy armaturze łazienkowej w zabudowie, jak i wolnostojącej. Osoby, które lubią stylowe elementy, docenią także baterie wannowe stojące, montowane bezpośrednio do posadzki.

  • baterie prysznicowe

Ogromne znaczenie ma nie tylko sam rodzaj kabiny prysznicowej, ale także zastosowana bateria. Najczęściej można spotkać modele montowane podtynkowo lub klasyczne. Warto także wybrać produkty z dodatkową funkcjonalnością – np. termostatem pozwalającym na utrzymanie optymalnej temperatury, czy perlatorem ograniczającym zużycie wody.

Należy także pamiętać, że oprócz praktycznego zastosowania, ogromne znaczenie przy wyborze armatury ma również design.

Jaka bateria łazienkowa – nowoczesna czy klasyczna?

Obecnie można wyróżnić wiele stylów w aranżacji łazienek, nowoczesny, minimalistyczny, loftowy, glamour czy klasyczny. Decydując się na dany wystrój, należy zadbać, aby każdy element był idealnie dopasowany. Zatem klasyczna bateria umywalkowa doskonale sprawdzi się we wnętrzach modern classic (współczesna klasyka) czy glamour. Taka armatura najczęściej jest dostępna w uniwersalnym wykończeniu na chrom. Natomiast baterie umywalkowe wykonane w nowoczesnym stylu najlepiej się sprawdzą w łazienkach urządzonych w sposób minimalistyczny czy industrialny.