środa, 23 grudzień 2020 15:18

Jak dobierać ozdoby świąteczne?

ozdoby świąteczne ozdoby świąteczne

Zastanawiasz się, jak wprowadzić do domu świąteczną atmosferę? Z pomocą przychodzą efektowne świąteczne dekoracje: figurki porcelanowe, bombki, świeczniki, wianki. Jak dobierać ozdoby świąteczne, aby komponowały się z aranżacją wnętrza?

 

Jak dobierać ozdoby świąteczne do wnętrz?

Bombki i lampki na choinkę to nie jedyne ozdoby świąteczne, które wprowadzą wyjątkowy nastrój do naszego mieszkania. W sklepach znajdziemy także świeczniki w różnych wariantach, ozdobne świece zapachowe czy wianki, którymi ozdobimy nie tylko drzwi wejściowe, ale i okna. Tak samo, jak w przypadku innych dekoracji do domu, tak i ozdoby świąteczne należy dobierać zgodnie ze stylem, w jakim urządzone jest dane pomieszczenie. Całość powinna tworzyć harmonijną całość. W pierwszej kolejności powinniśmy określić kolory, jakie będą dominować. Następnie zrobić listę wszystkich bożonarodzeniowych dekoracji. Pamiętajmy jednak, żeby nie przesadzić z ilością. Co za dużo, to nie zdrowo. Nie każde ozdoby świąteczne będą również pasowały do aranżacji salonu czy sypialni. A przecież chodzi nam o to, aby wszystkie elementy pięknie się ze sobą komponowały. Kupując bombki choinkowe, postawmy na 1-3 kolory. Miszmasz już dawno wyszedł z mody.

W jakim kolorze udekorować dom na święta?

Wybierając ozdoby świąteczne, powinniśmy kierować się kolorystyką danego pomieszczenia. We wnętrzach urządzonych w minimalistycznym stylu, możemy wybrać dekoracje w stonowanych barwach. Idealnie sprawdzi się biel ze złotem lub srebrem. Kremowy obrus ze złotymi bombkami pięknie ozdoby stół w beżowej jadalni. Natomiast figurka porcelanowa przedstawiająca  zaśnieżoną chatkę z dodatkiem srebra, pięknie prezentować będzie się na komodzie w białym lub szarym salonie. Jeżeli wolimy kolory, postawmy na mocny akcent kolorystyczny. Najlepiej sprawdzi się czerwień oraz zieleń. To barwy, które od razy przywodzą na myśl święta. Świetnie będą komponować się we wnętrzach w stonowanych barwach m.in. bieli oraz odcieniach beżu. Niech w sypialni zagości pościel ze świątecznym motywem, a w kuchni pojawią się zielone ścierki w złote gwiazdki.

Jakich dekoracji świątecznych nie może zabraknąć w domu?

Dekorowanie domu na święta to jedno z najprzyjemniejszych zadań, jakie na nas czeka. Tym bardziej że ozdoby świąteczne dają nam ogromne możliwości aranżacyjne. I choć wybór dekoracji jest sporty, o jest kilka takich, których nie może zabraknąć.

  1. Choinka i bombki – święta bez magicznego drzewka? Nie ma takiej możliwości! Choinka to podstawowy element wystroju domu na święta. Choć jest piękna bez żadnych ozdób, to ozdoby dodają jej uroku. Postawmy na oryginalne bombki i zawieszki.
  2. Stroiki – bożonarodzeniowe stroiki to doskonały sposób na wprowadzenie świątecznego klimatu do wnętrza. Można je postawić na środku stołu, a także komodzie.
  3. Świece i świeczniki -w okresie bożonarodzeniowym warto postarać się o nastrojowe oświetleni, które doda wyjątkowej atmosfery świąt. Oprócz lampek choinkowych wykorzystajmy również ozdobne świeczniki oraz świeczki.