środa, 18 sierpień 2021 15:28

Jak uzupełnić aranżację ogrodową? Sprawdź najciekawsze pomysły

figury do ogrodu figury do ogrodu artdecor24

Coraz popularniejsze staje się dzierżawienie działek ogrodowych od stowarzyszeń ogrodniczych, czy posiadanie ogródka przy domu.

W takim miejscu można odetchnąć od trosk codziennego dnia i zrelaksować się po dniu ciężkiej pracy. Jest to też dobre miejsce na spotkanie ze znajomymi czy rodziną przy grillu. Dlatego też coraz więcej osób zwraca uwagę na to, w jaki sposób aranżowana jest tego typu przestrzeń. Jak sprawić, by była jeszcze ciekawsza?

Postaw na ciekawe oświetlenie miejsca relaksu

Niezaprzeczalnie dekoracją każdego ogrodu są odpowiednio dobrane nasadzenia. Trzeba jednak pamiętać również o tym, że także dodatkowe elementy mogą podkreślić jego urodę. Jeżeli chcesz zbudować wyjątkowy nastrój w swoim ogrodzie, postaw na właściwie dobrane oświetlenie. Jest to szczególnie istotne, jeżeli w ogrodzie masz miejsce do relaksu, gdzie nie tylko wypoczywasz, ale organizujesz spotkania ze znajomymi. Romantyczny nastrój możesz stworzyć wykorzystując między innymi popularne w ostatnim czasie cotton balls, czyli kulki owinięte bawełnianym sznurkiem, w których środku znajdują się niewielkie światełka. Dodatkowo warto wybrać lampki solarne. Jeżeli decydujesz się na oświetlenie zasilane elektrycznie, pamiętaj o tym, by wybrać takie, które będzie odporne na działanie warunków atmosferycznych.

Wybierz pasujące figury ogrodowe

Kolejnym elementem, który uzupełni aranżację twojej posesji lub dzierżawionej działki, mogą być różnego rodzaju figury do ogrodu. Wykonane są one tak, by były odporne na działanie warunków atmosferycznych. Dostępne są w wielu kształtach i kolorach. Jeżeli twój ogród aranżowany jest na klasyczny – angielski lub francuski, postaw na figury, które nawiązują do antycznych rzeźb. Zwróć uwagę między innymi na figury kobiece trzymające amfory. Ciekawą propozycją mogą być także klasyczne figury przedstawiające takie zwierzęta jak lwy czy psy. Interesująco będą prezentować się także popiersia.

Jeżeli wolisz bardziej rustykalny charakter ogrodu, możesz wybrać figury ze zwierzętami leśnymi czy polnymi np. żabami, jeżami czy zającami. Możesz wybierać pomiędzy nowoczesnymi formami lub modelami nawiązującymi do stylistyki vintage. W przypadku, gdy figury będą stały przy ścieżkach czy altance, zwróć uwagę na modele, gdzie można umieścić świeczki lub lampki solarne. To rozwiązanie jeszcze bardziej zwiększy dekoracyjność takich figurek. Może też zwiększyć bezpieczeństwo poruszania się po alejkach ogrodowych po zapadnięciu zmroku.