czwartek, 13 sierpień 2020 18:09

Jak wygląda prawidłowa pielęgnacja brody?

Beard Factory Beard Factory fot. materiały prasowe

Zadbana broda stała się symbolem męskości i elementem urody podziwianym przez płeć piękną. Dlatego mężczyźni coraz więcej uwagi przywiązują do zabiegów pielęgnacyjnych, które mają poprawić kondycję brody. Jeśli Ty również chcesz zadbać o swój zarost, to mamy dla Ciebie krótki przewodnik.

W poniższym artykule odpowiemy na pytania: Jakiego szamponu używać do mycia brody? Jakie właściwości ma olejek i balsam do brody? Jak prawidłowo czesać brodę? Przygotowane przez nas wskazówki pozwolą Twojej brodzie zyskać blask oraz niepowtarzalny, zdrowy wygląd.

Jakiego szamponu używać do mycia brody?

Używanie szamponu do brody jest ważniejsze niż regularna pielęgnacja włosów na głowie. Dlaczego? Ponieważ broda jest bardziej narażona na działanie negatywnych czynników. Okruszki lub dym tytoniowy, które osiadają na brodzie, są tego najlepszym przykładem. Musisz także wiedzieć, że włosy na brodzie szybko ulegają przetłuszczaniu. Ponadto jej charakterystyczna struktura powoduje, że łatwiej osadzają się na niej drobinki kurzu.

Jak podkreślają specjaliści, brodę najlepiej jest myć dwa razy dziennie. Dzięki regularnej pielęgnacji uchronisz skórę przed podrażnieniami oraz zapobiegniesz powstawaniu wyprysków. Kupując szampon, wybierz preparat, który jest przeznaczony do mycia brody. Taki szampon ma lżejszą konsystencję. Dzięki temu dużo dokładniej oczyszcza brodę. W szamponach do brody znajdują się dodatki, które powodują, że broda staje się miękka i łatwiej układa się po myciu.

Jakie właściwości ma olejek i balsam do brody?

Kolejne kosmetyki wspomagające pielęgnację brody to olejki i balsamy, które zawierają substancje odżywcze zmiękczające włosy i nawilżające skórę. Olejki i balsam redukują zjawisko łuszczenia się skóry. To bardzo ważne, ponieważ martwy naskórek, który zatrzymuje się na brodzie, wyraźnie obniża jej walory estetyczne. Ponadto powoduje uczucie dyskomfortu. Zastanawiasz się pewnie, jaka jest różnica pomiędzy balsamem a olejkiem. Przede wszystkim chodzi o konsystencję i sposób aplikacji. Olejek jest bardziej płynny, dzięki czemu dociera w trudnodostępne miejsca. Stosując olejek, zapewniasz odpowiednie nawilżenie włosów i skóry twarzy. Balsam jest bardziej gęsty, dlatego oprócz funkcji odżywczej służy przede wszystkim do modelowania brody.

Jak prawidłowo czesać brodę?

Do kluczowych zabiegów pielęgnacyjnych możemy zaliczyć czesanie brody. Wpływa ono pozytywnie nie tylko na włosy, ale także na skórę. Kupując szczotkę do czesania, powinieneś postawić na taką, która jest wykonana z naturalnego włosia dzika. Do zbierania włosów oraz usuwania nadmiaru olejku i balsamu świetnie nadaje się metalowy grzebień. Regularne rozczesywanie brody pozwala pozbyć się z niej kurzu i brudu. Dzięki rozczesywaniu włosy lepiej się układają. Jeśli chodzi o skórę, to poprawia się jej ukrwienie. To z kolei prowadzi do szybszego transportu substancji odżywczych do włosa. Regularne czesanie sprawia, że broda szybciej rośnie.

Pielęgnacja brody wymaga nie tylko czasu i regularności, ale także odpowiednich akcesoriów. Odwiedzając stronę https://beardfactory.pl/, możesz przejrzeć pełną ofertę sklepu Beard Factory. Sklep beardfactory.pl oferuje szeroki wybór akcesoriów do pielęgnacji włosów, brody i wąsów.