poniedziałek, 28 grudzień 2020 18:20

Kapsułki do kawy – odkryj kilka ciekawostek na ich temat, które warto znać!

Kapsułki do kawy Kapsułki do kawy

Ekspresy na kapsułki to przełom w przygotowywaniu profesjonalnej kawy. Nowoczesne urządzenia zyskują coraz więcej funkcjonalności, dzięki którym możemy cieszyć się znakomitym napojem, który w niczym nie ustępuje temu, jaki otrzymamy w kawiarni. Co warto wiedzieć na temat kapsułek do kawy?

 

Hermetyczne zamknięcie

Ekspresy kapsułkowe podbiły rynek kawowy, dzięki szybkości i łatwości użytkowania. Nie musimy mieć żadnych umiejętności, aby przygotować profesjonalną kawę – wystarczy włożyć kapsułkę w odpowiednie miejsce i włączyć urządzenie i zainicjować przygotowanie kawy np. przez wciśnięcie odpowiedniego przycisku. Nie ma konieczności mielenia ziaren przed przygotowaniem, co jest niezwykle wygodnym rozwiązaniem. Kapsułki do kawy pochodzące od renomowanych producentów, jak np. Nespresso, są hermetycznie zamknięte, dzięki czemu mamy pewność, że kawa nie zwietrzeje. Jest zawsze aromatyczna i zachowuje świeżość nawet podczas długiego przechowywania.

Kapsułki do kawy mają dużą przewagę nad tradycyjną mieloną kawą. Odpowiedni proces produkcji i hermetyczne zamknięcie pozwalają utrzymać wszystkie walory kawy na dłużej. Kapsułki chronią kawę nie tylko przed zwietrzeniem, ale również działaniem promieni słonecznych czy wilgocią, podczas gdy własnoręcznie zmielone ziarna przesypywane do pojemniczków w krótkim czasie tracą aromat, co w efekcie wpływa niekorzystnie na smak i nuty aromatyczne kawy.

Inny smak kawy na każdy dzień

Kupując wysokiej klasy ekspres na kapsułki możemy być pewni, że przygotowana kawa będzie zawsze taka sama, czyli idealna. A wszystko dzięki optymalnie odmierzonym porcjom w każdej kapsułce. Korzystając z tradycyjnego ekspresu do kawy, możemy cieszyć się smakiem ulubionych napojów bez konieczności odwiedzania kawiarni czy odmierzania proporcji koniecznych do przygotowania kawy. Wystarczy wybrać kapsułkę, włożyć w odpowiednie miejsce i włączyć ekspres. Do wyboru jest nawet kilkadziesiąt smaków. Kawa karmelowa, waniliowa, a może o aromacie czekoladowej trufli? Lekkie nuty aromatyczne dodadzą charakteru do każdego kawowego napoju. Małe kapsułki kryją w sobie zrównoważone nuty owocowe, czekoladowe, zbożowe czy kwiatowe – z pewnością każdy kawosz wybierze swoją ulubioną. Mnogość rozwiązań pozwala na eksperymenty i odkrycie zapełnienie nowych smaków i aromatów.

Z dbałością o środowisko

Kupując kapsułki do kawy warto zwrócić uwagę na tworzywo, z którego są wykonane. Dobrym przykładem będzie Nespresso, które oferuje kapsułki stworzone z aluminium, czyli materiału, który może być poddany recyklingowi nieskończoną ilość razy. Dzięki temu nie ma konieczności stosowania dodatkowego opakowania, by kawa zachowała swój aromat, powstający w procesie palenia. Kapsułki Nespresso nie tylko chronią świeżo zmieloną kawę przed działaniem czynników zewnętrznych, ale również tworzone są z dbałością o środowisko naturalne.

Ogromna wygoda, zachowanie unikalnego aromatu i smaku kawy, a także możliwość degustowania jej różnorodnych rodzajów w domowym zaciszu – ogrom zalet, z jakimi wiąże się wykorzystanie kapsułek sprawiła, że zyskały one niezwykłą popularność. Aby odkrywać bogactwo kawowego świata wystarczy ekspres na kapsułki, w którym przygotujemy ulubiony napój, ciesząc się jego walorami w domowym zaciszu!