wtorek, 29 grudzień 2020 13:06

Przedłużane włosy, czyli stylizacje bez ograniczeń

włosy słowiańskie włosy słowiańskie

Przedłużanie włosów to uniwersalny zabieg, którego finalny efekt zależy od wybranej metody przedłużania. Odpowiednio dobrane włosy dobrej jakości wyglądają naturalnie i chronią własne włosy przed zniszczeniem, a w dodatku umożliwiają dowolne stylizowanie włosów. Czy warto przedłużać włosy?

 

Metody przedłużania włosów – jaką wybrać?

Podjęcie decyzji o przedłużeniu włosów za pomocą sztucznych pasemek to dopiero początek przygody z tym zabiegiem. Kluczowy jest wybór właściwej metody przedłużania włosów, która zapewni naturalny wygląd nie wpływając negatywnie na stan prawdziwych pasm.

Metoda kanapkowa zawdzięcza swoją popularność bezinwazyjności – silikonowa taśma z klejem zakładana tuż przy skórze nie obciąża, a więc nie osłabia naturalnych włosów, dzięki czemu doskonale sprawdza się również u posiadaczek delikatnych i zniszczonych kosmyków z tendencją do wypadania.

Pasemka doczepiane na keratynę cechuje przede wszystkim trwały efekt, który utrzymuje się nawet do trzech miesięcy. Niewidoczne łączenia, jakie zapewnia metoda keratynowa, powstają na skutek połączenia naturalnego pasma z doczepami przy pomocy wysokiej temperatury, która może osłabić włosy. Z tego powodu metoda keratynowa nie jest zalecana dla słabych i zniszczonych włosów.

Przedłużanie na ringi polega na dopinaniu cienkich pasm włosów korzystając z niewielkich obrączek, tak zwanych ringów. Włosy pod nanoringi mogą być włosami delikatnymi ze skłonnością do łamania, ponieważ ta metoda jest stosunkowo delikatna i umożliwia precyzyjne zagęszczenie naturalnej fryzury.

Zalety przedłużania włosów

Sprawdzone metody przedłużania włosów to przede wszystkim nieinwazyjne przedłużanie, które sprawdzi się także w przypadku osób o łamliwych i delikatnych kosmykach. Doświadczona kosmetyczka wie, jak ważne dla wielu kobiet są piękne, długie włosy, dlatego w salonach królują wysokiej jakości pasma, które umożliwiają wielokrotną aplikację i podciąganie. Najczęstszym wyborem są włosy słowiańskie cenione za jedwabiście gładką strukturę, połysk i miękkość oferowane między innymi przez profesjonalny sklep z włosami.

Różnorodne metody przedłużania włosów pozwalają na wybór odpowiedniej do naszych potrzeb i stanu kosmyków – dzięki temu doczepiane włosy są nie do odróżnienia od włosów naturalnych. W większości przypadków łączenia są niemal niewidoczne i niewyczuwalne.

Przedłużanie włosów może być zabiegiem długotrwałym albo pozwolić zmienić fryzurę jedynie na konkretną okazję. Metoda Clip in to nic innego jak włosy na taśmie wpinane w naturalne włosy za pomocą małych spinek. Pokrewną metodą jest przedłużanie włosów Tape on, czyli pasm zamocowanych na przeźroczystych taśmach. W obu przypadkach przedłużanie nie zajmuje dużo czasu i można wykonać je samodzielnie – najważniejsze, aby zadbać o włosy dobrej jakości Tape on.