piątek, 06 listopad 2020 19:30

Klasyczne świece – ozdoba każdego wnętrza

Klasyczne świece Klasyczne świece

Przytulny nastrój, domowe ciepło, magiczna atmosfera, elegancja i intymność. Klasyczne świece to nie tylko element dekoracyjny, ale sposób na stworzenie wyjątkowego klimatu w pomieszczeniu. Doskonale sprawdzają się jako prezent! Zwłaszcza te ręcznie robione, starannie wykonane w lokalnej manufakturze, z naturalnych wosków mają unikatowy charakter i siłę wyrazu.

 

Klasyczne świece nie tylko przy kolacji

Świece jako stały element aranżacji na dobre zagościły w domach i mieszkaniach. Nie są już jedynie synonimem elegancji. Oczywiście dekorują stół i nadają uroczystego wyrazu w ważnych chwilach. Kolacja przy świecach niezmiennie zachwyca, zwłaszcza jeśli pomieszczenie wypełnia piękny zapach. Jednak świece w różnych odsłonach zdobią i zachwycają nie tylko od święta.

Dekorowanie zapachami

Klasyczne świece mają prosty i minimalistyczny wygląd. Z łatwością wpasują się w wystrój każdego domu i każdego pomieszczenia. Uniwersalna forma pozwala stosować je w salonie i jadalni, ale też w sypialni czy łazience – niezależnie od stylu aranżacji. Jednak w przypadku świec zapachowych, dekoruje nie tylko kształt czy kolor. Ozdobą staje się niezwykły zapach wypełniający wnętrze.

Wanilia lub połączenie jabłka i cynamonu zbuduje ciepły, przytulny klimat. Czy nie o takiej atmosferze w domu marzymy, gdy na zewnątrz robi się ponuro i ciemno? Aromat pomarańczy doda nam energii i poprawi nastrój po wyczerpującym dniu. Drzewo sandałowe, paczula czy piżmo wprowadzą odrobinę intymności. A świeże, kwiatowe zapachy pozwolą poczuć wiosnę w środku zimy.

Klasyczne świece, unikatowy prezent

Ręcznie wykonane świece to doskonały pomysł na prezent w dobrym stylu. Jeżeli wybierzemy te klasyczne, nie musimy się martwić, że nie trafimy z doborem formy. Prosty kształt i neutralny kolor są tak uniwersalne, że będą stanowić ozdobę każdego wnętrza.

Z drugiej strony możemy dopasować zapach do upodobań obdarowywanej osoby. To wyjątkowy sposób na pokazanie najbliższym, jak dobrze ich znamy. A jeśli kupujemy prezent dla kogoś, o kim niewiele wiemy? Wybierzmy świece o znanych nutach zapachowych – klasyczne aromaty zawsze znajdą swoich zwolenników.

Szlachetne, bo naturalne

Niezależnie od tego, czy wybieramy świece dla siebie czy na prezent, istotna jest wysoka jakość. Chodzi nie tylko o ich staranne wykonanie, liczy się również materiał, z którego powstały. Produkty zrobione z naturalnych wosków, np. wosku palmowego z certyfikowanych upraw, są nie tylko szlachetne, ale też przyjazne dla środowiska. Poza tym spalają się powoli, więc zapach i klimat, który tworzą, zostaną z nami na dłużej.