środa, 02 listopad 2022 16:35

LEGO Ideas — czyli zestawy klocków współtworzone przez fanów LEGO!

Zestaw LEGO Zestaw LEGO mat.prasowe

Zestaw LEGO to rozwiązanie, które od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród fanów z całego świata. Co ważne, nie są to jedynie dzieci; celem znanego duńskiego producenta jest stworzenie takich rozwiązań, które będą odpowiednie dla osób właściwie w każdym wieku.

Dobrym rozwiązaniem w tym zakresie jest seria LEGO Ideas. Dlaczego? Jeżeli chcesz poznać odpowiedź, przeczytaj przygotowany przez nas tekst.

Zestaw LEGO — dlaczego jest to dobry pomysł?

Zestaw LEGO może być ciekawym sposobem na spędzenie wolnego czasu w kreatywny sposób. Dlaczego? Jest to po części spowodowane faktem, że tworzenie skomplikowanych, rozbudowanych konstrukcji z użyciem setek lub nawet tysięcy drobnych elementów (klocków) pozwala w rozwijaniu umiejętności logicznego myślenia. Taki stan rzeczy oznacza, że dobrze dobrany zestaw LEGO to w rzeczywistości coś więcej niż zwykła zabawa: rozrywkę tą można traktować wręcz jako wyzwanie sprawdzające poziom wyobraźni przestrzennej oraz cierpliwości.

LEGO Ideas — co to takiego?

Zanim poznasz poszczególne zestawy z serii LEGO Ideas, musisz wiedzieć, że ten znany na całym świecie producent zabawek zdaje sobie sprawę, że ważną rolę w budowaniu marki odgrywają klienci. To właśnie od fanów zależy to, czy poszczególne zestawy będą cieszyć się zainteresowaniem, a marka będzie mogła się rozwijać.

Dowodem takiej postawy jest kolekcja znana jako LEGO Ideas. Czym różni się ona od innych serii? To proste: podczas gdy inne produkty są tworzone niejako "odgórnie", seria LEGO Ideas powstaje w oparciu o głosy oddane przez społeczność fanów. Dzięki temu asortyment oferty może w większym stopniu odzwierciedlać to, jakie trendy są aktualne obecnie w społeczeństwie.

To właśnie dlatego w zestawach LEGO Ideas można znaleźć na przykład takie rozwiązania jak kolekcje przedstawiające bohaterów seriali, filmów animowanych czy gier, które w danym sezonie są na czasie.

LEGO Ideas – czy są to zestawy przeznaczone jedynie dla dzieci?

Szczegółowe informacje na temat tego, jaka jest docelowa grupa wiekowa (target), można znaleźć na stronie internetowej oraz opakowaniach poszczególnych produktów. Trzeba jednak pamiętać o pewnej bardzo ważnej kwestii — Ideas LEGO nie jest tu żadnym wyjątkiem. Otóż, dane na temat wieku odbiorców oznaczają DOLNĄ granicę wieku. Przykładowo, oznaczenie 13+ oznacza, że Ideas LEGO może być produktem, który zapewni rozrywkę zarówno trzynastolatkowi, jak i na przykład dwudziestolatkowi. Przykładowe, oznaczenia umieszczane na opakowania z klockami logo są następujące: 7+, 8+, 13+ oraz 18+.

LEGO Ideas — jakie kolekcje obejmuje?

Atutem tej kolekcji jest przede wszystkim różnorodność. Właściwie, taki stan rzeczy nie powinien nikogo zaskakiwać, ponieważ różne są gusty i preferencje fanów. Jedni lubią postaci z uniwersum Marvela (Marvel The Avengers), inni z kolei preferują motywy bajkowe, sportowe lub naukowe. Świat jest różny, a kolekcja Ideas LEGO jest tego bardzo dobrym odzwierciedleniem.

LEGO Ideas - na jakie produkty szczególnie warto zwrócić uwagę?

Kolekcja ta obejmuje dziesiątki różnych zestawów, które — jak już wspomniano — różnią się między sobą pod kątem tematyki, stopnia skomplikowania, kolorystyki czy liczby elementów. Poniżej zostały przedstawione jedynie niektóre spośród wszystkich produktów, które wchodzą w skład tej serii:

  • LEGO Globus — jest to ciekawe rozwiązanie dla każdego, kto jest zafascynowany światem nauki. Jak sama nazwa wskazuje, zestaw LEGO Globus przedstawia kulę ziemską. Pokazuje ona, jak rozmieszczone są poszczególne kontynenty oraz oceany. Takie rozwiązanie oznacza, że LEGO Globus może mieć cenny walor informacyjny, stanowiąc dla dorastającego dziecka ciekawy, nietuzinkowy sposób na naukę geografii poznawanie otaczającego go świata. Edukacja to jednak jeszcze nie wszystko, ponieważ zestaw ten ma również dość szerokie możliwości w zakresie personalizacji,
     
  • LEGO The Office — wyprodukowany kilkanaście lat temu serial "The Office" szybko zdobył popularność. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ prześmiewcza produkcja celnie ukazała absurdy korporacyjnego stylu życia. To właśnie dlatego dobrym pomysłem jest niewielki, ale ciekawie zaprojektowany zestaw ukazujący świat przedstawiony w serialu. Co ciekawe, znajdujące się w LEGO The Office minifigurki mają dwie różny miny po obu stronach głowy. Jest to dobry sposób, by dobrać miny do stylu zabawy oraz pokazać dwulicowość, która jest często nieodłącznym elementem w naszym życiu zawodowym.

Co jeszcze może znaleźć w kolekcji LEGO Ideas?

Oczywiście, LEGO Globus oraz LEGO The Office to ważne, ale nie jedyne rozwiązania, które oferuje globalny producent zabawek. Wręcz przeciwnie: oprócz tego można znaleźć także takie rozwiązania jak na przykład zestawy przedstawiające znane filmy. W tym na przypadku zwraca na siebie uwagę przede wszystkim LEGO Ideas Sam w domu, który jest pełnym smaczków nawiązaniem do filmu opowiadającego o przygodach Kevina. Wśród ciekawych zestawów można znaleźć także maszynę do pisania, która umożliwia drukowanie tekstu.