sobota, 15 październik 2016 17:18

Lifeasapa wspiera obiecujące startupy

Fundacja Lifeasapa powstała, aby rozwiązywać globalne problemy

 

Fundacja Lifeasapa to projekt stworzony przez najlepszych naukowców XXI wieku. Założony na Seszelach i prężnie się rozwija od 8 stycznia 2013 roku. Projekt powstał w celu rozwiązania globalnych problemów związanych z medycyną, ochroną środowiska, niskim poziomem życia społeczno-ekonomicznego w wielu krajach itp.

Asapa jest liderem naukowym regionu, który zaprasza do współpracy doświadczonych i młodych naukowców. Naukowcy z całego świata starają się zapobiegać i powstrzymywać sytuacje, które mogą stać się realnym problemem i zagrożeniem dla życia całej światowej populacji.

Fundacja Lifeasapa wspiera projekty obiecujących młodych naukowców

Projekt badawczy nie był jawny od momentu je założenia, ale od 19 stycznia 2016 roku założyciele Fundacji Lifeasapa postanowili organizować wydarzenia, które pozwolą studentom i młodym naukowcom zapoznać się z ideą projektu. Firma zaczęła organizować publiczne konferencje, przyznaje granty dla studentów i daje możliwość rozwijania ich pomysłów, wspiera startupy zainteresowane rozwiązywaniem globalnych problemów.

To, czym wyróżnia się Asapa i co powoduje, że osiąga sukcesy, to niekonwencjonalne podejście do opracowywania nowych pomysłów. Profesorowie zwracają uwagę na więcej niż jeden projekt, który jest proponowany do realizacji. Może go opracować doświadczony naukowiec lub młody specjalista, liczy się pomysł i możliwość jego realizacji. Wygodny system finansowania projektów umożliwia każdemu chętnemu wniesienie dowolnej ilości środków. W tym celu wystarczy być posiadaczem karty kredytowej lub debetowej dowolnego banku.

Umieszczając swój projekt na stronie Fundacji Lifeasapa, badacz może być pewien, że jest w pełni prawnym właścicielem projektu. Niewielka opłata jest pobierana tylko wtedy, gdy projekt zostanie pomyślnie opublikowany; jeśli projekt uzyskał wystarczające finansowanie.

Dzięki wsparciu naukowców, firmie udało się już zebrać kilkaset tysięcy dolarów. Środki te zostały wykorzystane do przeprowadzenia szeregu badań mających na celu przezwyciężenie starzenia się, uszkodzeń struktur DNA, naprawy mitochondriów itp. Platforma Asapa współpracuje z największymi platformami reklamowymi, które dzięki szerokiej publiczności pomagają przyciągać coraz więcej inwestorów, którzy finansują nowe projekty i wspierają te już istniejące.