poniedziałek, 22 listopad 2021 13:21

Niechirurgiczna medycyna estetyczna – czy jest skuteczna?

medical clinic medical clinic pixabay

Zachowanie młodego wyglądu przez jak najdłuższy czas to cel wielu osób. Oprócz zdrowego trybu życia, trzeba stosować prawidłową pielęgnację. W wielu przypadkach niezbędne jest dodatkowe, specjalistyczne wsparcie. W ostatnim czasie medycyna estetyczna mocno się rozwinęła.

Obecnie można korzystać z rozmaitych zabiegów, które nie wymagają interwencji chirurgicznej. Czy takie rozwiązania, jak karboksyterapia Warszawa lub Storz Medical Warszawa są naprawdę skuteczne? O tym opowiemy poniżej.

Medycyna estetyczna chirurgiczna – co można zyskać?

Zabiegi chirurgiczne, których zadaniem jest poprawa wyglądu skóry lub korekta poszczególnych części ciała (nosa, linii podbródka), są znane i stosowane od lat. Na ciało dobrze działa też masaż wykonywany w salon masażu warszawa.

Co je wyróżnia? Salony typu medical clinic pozwalają uzyskać spektakularne i trwałe efekty. Dzięki chirurgii estetycznej da się znacząco poprawić kontur twarzy lub zupełnie zmienić kształt różnych części ciała dla poprawy ich estetyki. W ten sposób zwiększa się samoocenę pacjentów oraz poprawia ich samopoczucie, co przekłada się na relacje z innymi ludźmi oraz jakość życia.

Z drugiej strony zabiegi chirurgiczne niosą też sporo komplikacji. Zazwyczaj wymagają od pacjenta pewnych przygotowań do operacji, a później bywa potrzebna długa rekonwalescencja, zanim będzie można cieszyć się z efektów zabiegu. Zabiegi chirurgii estetycznej przeprowadza się często w znieczuleniu ogólnym, co także niesie szereg konsekwencji oraz wydłuża czas powrotu do pełni sił.

Zabiegi niechirurgiczne – mniej inwazyjna medycyna estetyczna

Oprócz zabiegów chirurgicznych pacjenci, którzy pragną nieco zmienić kontur twarzy, przeprowadzić korektę nosa, zredukować zmarszczki lub pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej, mogą obecnie skorzystać z mniej inwazyjnych rozwiązań.

Medycyna estetyczna stawia bowiem na zabiegi niewymagające ryzykownych zabiegów chirurgicznych. Coraz większą popularnością cieszą się mezoterapia (również z użyciem osocza bogatopłytkowego), zabiegi liftingujące oraz lipoliza iniekcyjna, dzięki którym można widocznie odmłodzić skórę, poprawić jej jędrność, wymodelować sylwetkę i kontur twarzy, a także usunąć nadmiar niechcianego tłuszczu ze szczególnie problematycznych partii ciała (np. z podbródka).

Zabiegi tego typu nie wymagają znieczulenia ogólnego, zazwyczaj są wręcz niemal całkiem bezbolesne. W przypadku pacjentów o niskiej tolerancji stosuje się wyłącznie znieczulenie miejscowe. Dodatkowo nie trzeba przygotowywać się do zabiegu, ani przechodzić późniejszej rekonwalescencji, by móc cieszyć się z pięknego wyglądu. W niektórych przypadkach efekty są widoczne zaraz po wyjściu z gabinetu. Widoczna poprawa kondycji oraz odmłodzenie skóry utrzymują się także przez naprawdę długi czas.

Zabiegi niechirurgiczne – pozytywna alternatywa dla pięknej kondycji skóry

Nowoczesne preparaty pozwalają obecnie cieszyć się z odmłodzenia skóry oraz zredukowania oznak starzenia bez konieczności uciekania się do skalpela.

Przy pomocy prostych i szybkich zabiegów można trwale poprawić kondycję skóry, dotlenić ją i nawilżyć oraz zredukować tkankę tłuszczową. Warto zatem korzystać z nowych możliwości, by cieszyć się pięknym wyglądem przez długie lata.