sobota, 28 styczeń 2023 13:31

Pistacje a dieta keto

pistacje solone pistacje solone pixabay

Dieta ketogeniczna (zwana powszechnie mianem „keto”) staje się w ostatnim czasie coraz bardziej popularna.

 

Odpowiedzialni są za to wszelkiego rodzaju trenerzy personalni, a także influencerzy i influencerki, którzy chwalą się efektami keto na social mediach.

Ale czy dieta keto faktycznie jest tak korzystna, jak wszyscy na to wskazują? W tym artykule nie tylko to potwierdzimy, ale wskażemy Ci także, dlaczego pistacje są idealnym składnikiem diety ketogenicznej!

Czym jest dieta keto?

Na samym początku trzeba jednak dokładnie wyjaśnić, czym jest dieta ketogeniczna. Otóż polega ona na maksymalnym ograniczeniu spożywania węglowodanów i zwiększeniu ilości tłuszczów w diecie. Głównym celem diety keto jest wywołanie stanu ketozy, kiedy to organizm zaczyna spalać tłuszcze, zamiast węglowodanów. Prowadzi to wówczas do utraty wagi oraz innych korzyści dla zdrowia.

Skuteczność diety ketogenicznej potwierdzona jest nie tylko przez influencerów, ale przede wszystkim przez trenerów personalnych. Z tego też powodu dieta keto stała się niezwykle popularna i z miesiąca na miesiąc przybywa jej zwolenników.

Dlaczego pistacje idealne pasują do diety keto?

Wiele osób zaczynających swoją przygodę z dietą keto, nie wie co można do niej włączyć, a czego jeść się nie powinno. Jeżeli chodzi o przekąski, to pistacje stanowią doskonały składnik diety ketogenicznej. Dlaczego? Ponieważ są one bogate w tłuszcze nienasycone, które stanowią podstawę diety keto.

Co więcej duża ilość błonnika oraz białka pozwala na utrzymanie uczucia sytości na dłużej. Niezależnie od tego czy wolisz pistacje solone, czy pistacje niesolone łuskane, będą one stanowiły doskonałe uzupełnienie diety. Pistacje zawierają witaminy i minerały, takie jak witamina E, potas, magnez, mangan i miedź. Dzięki temu wpływają pozytywnie na pracę serca oraz inne procesy witalne w organizmie.

Jednocześnie pamiętaj także o tym, że pistacje są wysokokaloryczne i z tego powodu należy jeść je w odpowiednich ilościach. Zazwyczaj zalecane spożycie pistacji oscyluje w granicach od 20 do 30 gramów dziennie.