piątek, 02 październik 2020 11:04

Pożyczanie przez internet w dobie Covid-19

pożyczka przez internet na konto pożyczka przez internet na konto Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Z pewnością rok 2020 zapisze się w historii. To czas, gdy wiele domowych budżetów oraz firm boleśnie odczuło pandemię. Także różnego rodzaju ograniczenia oraz strach o pracę i przyszłość mogą nieco paraliżować i utrudniać codzienne funkcjonowanie, a także planowanie kolejnych inwestycji.

Duże zmiany na rynku dostrzegają również ci, którzy chętnie sięgają po pożyczki online w 15 minut. Obecnie w wielu przypadkach może się okazać, że na pieniądze trzeba poczekać dłużej, a samo udzielenie kredytu może być obarczone dodatkowymi formalnościami.

  1. Rynek pożyczek w czasach Covid-19
  2. Jak obniżenie RRSO wpłynie na rynek chwilówek?
  3. Co to jest zdolność kredytowa?

Rynek pożyczek w czasach Covid-19

Jeszcze do niedawna wystarczyło wypełnić wniosek, a pożyczka przez internet na konto wpływała po kilkunastu minutach. Teraz w związku ze zmiana sytuacji sprawa nie jest taka prosta. Wynika to przede wszystkim z dość dużej niepewności na rynku w czasach pandemii. Wiele osób straciło pracę, a innym obniżono wynagrodzenie, co znacznie wpłynęło na samą zdolność kredytową. Firmy, które udzielają chwilówek coraz częściej uwzględniają więc możliwe problemy w ich spłacie i w związku z tym zaostrzyły wymagania, jakie stawiają klientom. By sięgnąć po pożyczki przez internet, trzeba będzie przede wszystkim udokumentować swój dochód. Poza tym koronawirus wprowadził również inne zmiany. Wśród tych korzystnych dla klientów jest na przykład obniżenie RRSO.

Jak obniżenie RRSO wpłynie na rynek chwilówek?

Obniżenie oprocentowania pożyczek, a także kosztów dodatkowych skutkuje niższą rzeczywistą roczną stopą oprocentowania. A to sprawia, że relatywnie będziemy spłacać niższe raty, a tym samym warunki są dla klientów zdecydowanie bardziej korzystne niż jeszcze kilka miesięcy temu. Z drugiej strony pożyczki online w 15 minut nie będą dostępne dla wszystkich klientów, którzy potrzebują dodatkowych pieniędzy. Zaostrzenie procedur ma chronić interesy firm finansowych. Z zasady pożyczka przez internet na konto nie może być wyższa niż 30-50% udokumentowanego dochodu kredytobiorcy. Szczegółowe warunki oczywiście każda z firm określa sama, więc warto w przypadku niskiej zdolności kredytowej poszukać odpowiedniej oferty. To oczywiście nie zwalnia z konieczności zapoznania się ze szczegółowymi warunkami oraz oczywiście z korzystania z ofert sprawdzonych i legalnych firm.

Co to jest zdolność kredytowa?

Obecnie pożyczka bez zaświadczeń obwarowana jest szeregiem różnych wytycznych oraz ograniczeń. Z pewnością pieniędzy nie otrzymają osoby, które mają negatywną historię kredytową. Jak nigdy wcześniej informacje w BIK-u będą szczególnie uważnie sprawdzane. A to kolejny argument, by w terminie spłacać wszystkie swoje zobowiązania. Z drugiej strony niektórym może przydać się pozytywna historia kredytowa, która pokazuje, że są wiarygodnymi klientami. Warto więc czasem kupić coś na raty i oczywiście spłacić je w terminie lub korzystać z karty kredytowej. To inwestycja także w przyszłe możliwości. Poza tym firmy pożyczkowe stale kuszą klientów atrakcyjnymi ofertami takimi jak pożyczki na raty bez zaświadczeń, spośród których szczególnie ważne są adresowane do nowych kredytobiorców.

Niezmiennie rynek pożyczek online jest atrakcyjny dla tych wszystkich, którzy chcą spełniać marzenia, planują remont lub wyjazd, a także potrzebują dodatkowych środków, by poradzić sobie w trudnej sytuacji. Takich może być w tym roku jeszcze więcej. Dzięki różnorodności ofert z pewnością każdy znajdzie najlepszą propozycję dla siebie, którą dopasuje do potrzeb. Sprawdzają się również intuicyjne porównywarki czy rankingi oraz oczywiście opinie innych klientów.