poniedziałek, 05 kwiecień 2021 20:17

Przydatne informacje o piłach taśmowych

Piły taśmowe Piły taśmowe pixabay

Piła taśmowa to: rama wyposażona w dwa koła, po tych kołach obraca się taśma tnąca, taśma ma oba końce zgrzane, taśma tworzy zamknięty obwód, tam, gdzie jest miejsce cięcia materiału zęby taśmy przesuwają się w jedną stronę, rama mieści się w korpusie piły.

W dodatku korpus piły ma imadło, które przytrzymuje cięty materiał oraz piły taśmowej występują w różnych konfiguracjach i rozmiarach.

Co musisz wiedzieć o pile taśmowej?

Piły taśmowe mogą być różne. Dlatego przed zakupem, musisz dokładnie przeanalizować dane urządzenie. Przede wszystkim jednak wcześniej zastanów się, co na tej pile taśmowej będziesz ciąć, z jaką częstotliwością, w jakiej ilości i dokładności.

Piła taśmowa grawitacyjna

Piły taśmowe grawitacyjne charakteryzują się tym, że ich ramię opada pod własnym ciężarem i naciska na cięty materiał. Oprócz tego stopniowo podczas cięcia ramię opada coraz niżej i zagłębia taśmę w głąb materiału. Co więcej urządzenia te mają regulację prędkości przesuwu taśmy oraz mają dodatkowy układ chłodzenia cieczą. Produkty tego rodzaju są wyposażone w siłownik z regulacją prędkości opadania, mają precyzję cięcia i korzystnie wpływają na zużycie taśmy tnącej.

Piła taśmowa automatyczna

Piły taśmowe automatyczne charakteryzują się przede wszystkim tym, że w trybie automatycznym powtarzają cykl. Ponadto same pobierają materiał i ustawiają wymiar. Piły taśmowe półautomatyczne - czyli jakie?

Charakteryzują się przede wszystkim tym, że ich obsługa jest niezwykle prosta. Wystarczy, że: włożysz materiał, ustawisz wymiar cięcia i włączysz piłę. Dużym udogodnieniem jest to, że resztę piła wykonuje sama. Do tych rzeczy należy:

  • zaciskanie imadła
  • włączenie przesuwu taśmy
  • uruchomienie opadania ramienia

Kiedy materiał zostanie przecięty, ramie się podnosi. Imadło natomiast ulega zwolnieniu. W ten oto sposób element jest ucięty.

Jakie wyposażenie dodatkowe można dobrać do piły taśmowej?

Do piły taśmowej można dobrać takie wyposażenie dodatkowe jak np. przymiary, podajniki, stoły rolkowe. Piły taśmowe do metalu - czyli jakie rozwiązania proponujesz?

Jeśli potrzebujesz piły taśmowej do metalu, oferta jest bardzo szeroka. Piły taśmowe do metalu są różnej wielkości. Niektórzy potrzebują tych mniejszych. One są właściwe np. do zakładów. Tam bowiem obrabiane są raczej nie duże kawałki metalu. Obróbka też nie jest zbyt częsta. Piły taśmowe większe zaś, spełnią oczekiwania i potrzeby każdego klienta. Są nawet ogromne i wszechstronne piły taśmowe. One najbardziej nadają się do zakładów, których specjalizacją jest właśnie cięcie i obróbka metalu. Jak widzisz, wybór jest bardzo szeroki, więc jest z czego wybierać i przed dokonaniem zakupu należy dokładnie się zastanowić, czego oczekujemy od urządzenia.