wtorek, 18 sierpień 2020 12:11

Sufity napinane i ich pielęgnacja

sufity napinane Warszawa sufity napinane Warszawa

Sufity napinane to rozwiązanie wywodzące się z czasów starożytnych. Membrana podwieszona pod właściwym sufitem pełni funkcję dekoracyjną jednocześnie ukrywając defekty stropu i instalacje oraz uzupełniając wystrój wnętrza. Jedną z wielu zalet, którymi charakteryzują się sufity naciągane jest łatwość zachowania ich w czystości.

W jaki sposób prawidłowo pielęgnować sufity napinane?

Czym są sufity naciągane?

Sufity napinane to sufity podwieszane tuż pod właściwym stropem. Membrana wykonana ze specjalnego materiału montowana jest na aluminiowym stelażu. Specyfika wykorzystanych materiałów sprawia, że sufity napinane nie gromadzą kurzu, są wodoodporne i ognioodporne oraz łatwe w montażu.

Prawidłowo zamontowany sufit naciągany powinien ukryć instalacje i elementy konstrukcyjne oraz idealnie dopasować się do krzywizn pomieszczenia. Aby uzyskać oczekiwany efekt, konieczne jest skorzystanie z pomocy profesjonalnej firmy, która wykonuje sufity napinane Warszawa na zamówienie. Po wstępnej konsultacji pracownik dokona dokładnego pomiaru pomieszczenia i indywidualnie wyceni usługę.

Jak czyścić sufit napinany?

Sufity napinane to specyficzne rozwiązanie, które nie wymaga skomplikowanej pielęgnacji. Membrana wykonana z antystatycznego materiału nie zbiera kurzu, co poza aspektem praktycznym oznacza, że jest przyjazna dla alergików.

Warto wiedzieć, że sufity naciągane przez długi czas nie tracą na wyglądzie – w przeciwieństwie do tradycyjnego sufitu pomalowanego farbą, który odmalowuje się średnio po trzech latach użytkowania. Sufity podwieszane to trwałość kolorów i żywotność produktu nawet do dziesięciu lat.

Sufit napinany należy czyścić jedynie wtedy, gdy zostanie zabrudzony. W tym celu można użyć wilgotnej szmatki albo środków czyszczących, na przykład płynu do mycia naczyń czy płynu do mycia okien. Jeśli zabrudzenie albo zalanie powstało po wewnętrznej stronie membrany, konieczne będzie wypięcie powłoki, wyczyszczenie lub wysuszenie jej powierzchni, a następnie wpięcie sufitu w aluminiowy profil. Membrana może zostać łatwo zarysowana lub pęknięta, dlatego demontaż najlepiej powierzyć firmie, która montowała sufit napinany, co zminimalizuje ryzyko uszkodzenia.