sobota, 06 czerwiec 2020 14:39

Wizyta u ginekologa – w ramach NFZ czy prywatnie?

Ginekolog Warszawa Ginekolog Warszawa

Zamierzasz iść do ginekologa? Nie wiesz, czy lepszym wyborem będzie wizyta u ginekologa w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, czy też prywatnie? Poniższy tekst może udzielić Ci wielu cennych wskazówek. Zapoznaj się z jego treścią.

 

Wizyta u ginekologa w ramach NFZ

 
Najwięcej kobiet decyduje się na korzystanie z usług ginekologa w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Jest to zrozumiałe, zwłaszcza jeśli opłacamy składki i jesteśmy ubezpieczone. Jednak, gdy przyjdzie zmierzyć się z biurokracją, okazuje się, że zapisanie się do lekarza specjalisty wcale nie jest takie proste. Na wizytę u ginekologa w publicznych placówkach zdrowia zwykle trzeba czekać kilka tygodni lub nawet kilka miesięcy. O ile nie mamy żadnych niepokojących symptomów, to można poczekać. Jednak w większości przypadków do ginekologa zgłaszamy się, gdy dzieje się coś złego, więc nie ma zwykle czasu na to, by czekać kilka miesięcy na swoją wizytę. Na tym jednak nie koniec problemów, bo często też brakuje odpowiedniego sprzętu, czy specjalistów, przez co czas oczekiwania może się jeszcze wydłużyć.
 

Wizyta u ginekologa prywatnie

 
A jak wygląda wizyta w prywatnym gabinecie ginekologa? Można powiedzieć, że to zupełne przeciwieństwo wizyt w publicznych placówkach zdrowia. Pacjentki traktowane są tutaj z szacunkiem. Nie muszą też czekać kilku miesięcy na wizytę, by skontrolować stan swojego zdrowia, czy w porę zatrzymać rozwój poważnego schorzenia. Czas oczekiwania na wizytę w prywatnym gabinecie wynosi od kilku godzin do kilku dni, nigdy tygodni, czy miesięcy. Poza tym specjalista zawsze korzysta z najwyższej jakości sprzętu, więc nie tylko mamy zapewnione szybkie badanie, ale także dokładne.
 

Które rozwiązanie lepsze?

 
Odpowiedź na to pytanie wydaje się czystą formalnością, ponieważ widać, że to prywatny https://ginekolog-warszawa.pro/ jest w stanie zapewnić pacjentom natychmiastową pomoc. Nie trzeba czekać w długich kolejkach, ani też zamartwiać się o swój stan zdrowia. W prywatnym gabinecie zapewniana jest najwyższa jakość usług i to w rozsądnej cenie.