sobota, 06 czerwiec 2020 18:07

Doczepiane włosy – czym kierować się przy wyborze?

Cameron hair Cameron hair

Każda kobieta marzy o pięknych i gęstych włosach, które ładnie się układają. Niestety natura nie jest sprawiedliwa w tej kwestii i nie każda z pań może cieszyć się idealnymi puklami. Dlatego warto skorzystać z rozwiązań umożliwiających uzyskanie w szybki sposób większej objętości i długości włosów. Są to między innymi doczepki wykonane z naturalnych i syntetycznych włosów. Na jaki model postawić? Czym dokładnie kierować się przy wyborze?

 

Włosy naturalne czy syntetyczne – które są lepsze?

Pierwszą decyzją, jaką musisz podjąć stając przed wyborem włosów doczepianych jest ta, czy postawić na włosy naturalne, czy syntetyczne. Włosy syntetyczne są tańsze, ale jednocześnie mniej wytrzymałe – mają krótszą żywotność. Nie można też ich dowolnie stylizować czy farbować. Natomiast włosy naturalne są droższe, ale za ceną idzie także wyższa jakość. Masz wówczas też możliwość niemalże dowolnej ich stylizacji. Co ważne, doczepiane naturalne włosy można też farbować. Trzeba jedynie pamiętać o tym, żeby wybierać delikatne farby bez amoniaku.

Kolejną kwestią jest dobór metody dopinania włosów, a także ich ilość i kolor. Tutaj kwestia jest bardzo indywidualna. Co ciekawe, kolor włosów czy ich długość nie muszą być dopasowane do Twoich „w punkt”. Niewielkie różnice np. w odcieniu pasm, czy ich cieniowaniu, zniwelujesz podkręcając włosy.

Włosy rozpuszczone czy gotowe upięcia? Na co się zdecydować?

Producenci doczepianych włosów w swojej ofercie mają wiele gotowych produktów, od taśm typu clip in, poprzez tupety i peruki, aż po gotowe upięcia (czym dokładnie różnią się poszczególne produkty, zobaczysz m.in. na stronie: https://cameron-hair.pl/). Na co zatem się zdecydować? Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb. Jeżeli lubisz często zmieniać fryzury i różnorodnie stylizować włosy postaw na doczepki typu clip in. Natomiast, jeżeli najczęściej czeszesz się w kucyk czy warkocz, możesz wybrać gotowe upięcia. Dostępne są też pełne, doczepiane koki, które sprawdzą się w sytuacji, gdy zależy Ci na szybkim wykonaniu eleganckiej fryzury.