poniedziałek, 10 lipiec 2023 09:58

Zabiegi pielęgnacyjne na wakacjach - jak zadbać o skórę na plaży

Zabiegi pielęgnacyjne na wakacjach - jak zadbać o skórę na plaży mat.prasowe

Wybierając się na wakacyjny urlop, trzeba zaopatrzyć się w odpowiednie kosmetyki, które pozwolą chronić skórę przed nadmiernym działaniem promieniowania UV. Opalanie się na plaży powinno być zdrowe. Można wrócić ze złocistą opalenizną, a jednocześnie odpowiednio chronić skórę przed fotostarzeniem czy czerniakiem. Poznajcie nasz poradni, jak zadbać o skórę na plaży.

 

Jak zadbać o skórę na plaży? To należy wiedzieć! 

Filtr SPF zwiększa ochronę skóry przed szkodliwym działaniem promieniowania UVA i UVB. Zatem wybierając się na plażę, koniecznie należy wybrać kosmetyki wyposażone w odpowiedni faktor SPF. Dla osób o jasnej karnacji, do których zalicza się większość Polaków, odpowiednim wyborem są emulsje, czy kremy z filtrem SPF 30 lub SPF 50. Ten ostatni polecany jest dla osób o bardzo jasnej skórze, która opala się na czerwono, a także dla osób podatnych na oparzenia słoneczne i podrażnienia skóry. Mając wrażliwą i jasną skórę warto wybrać właśnie takie produkty i można je znaleźć w ofercie na stronie: https://www.pinali.pl. Warto podkreślić, że nie tylko na plaży należy nakładać krem z filtrem. Niezależnie od tego czy wybieracie się nad morze, w góry czy nad jezioro, wszędzie musicie chronić odsłonięte części ciała przed promieniowaniem UV. Warto również pamiętać, by w miarę możliwości w godzinach, gdy słońce operuje najsilniej nie przebywać w pełnym słońcu i wybrać zacienione miejsce. Koniecznie trzeba też zadbać o nakrycie głowy i ochronę oczu, czyli okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV. Krem z filtrem należy nakładać kilka razy, najlepiej co 2-3 godziny. Jednorazowe nałożenie kremu nawet z najwyższą ochroną przeciwsłoneczną nie wystarczy. Ponadto każdorazowo po wyjściu z wody należy umyć ciało, najlepiej pod prysznicem, wytrzeć się w czysty ręcznik i nałożyć ponownie krem z filtrem.   

Ochrona skóry przed słońcem - w co jeszcze warto się zaopatrzyć?

Jeżeli niedostatecznie uważaliście, czy wybraliście krem ze zbyt małą ochroną albo przebywaliście na słońcu zbyt długo, to na skórze mogą pojawić się objawy oparzeń słonecznych w postaci zaczerwienienia skóry czy nawet łuszczenia się płatów skóry. W tym przypadku warto je łagodzić stosując balsamy łagodzące zawierające np. panthenol czy alantoinę. Jeżeli chcecie poznać niezbędnik kosmetyczny na wakacyjny wyjazd, to koniecznie sprawdźcie go na stronie: https://pinali.pl/pol_m_Polecamy_Wakacyjny-niezbednik-kosmetyczny-2023-573.html. Dobierzcie krem z filtrem do swojej karnacji. Jeśli jest ciemniejsza, może być to SPF 20 lub SPF 25. W przypadku niższej ochrony nie należy przebywać na słońcu zbyt długo. Warto zwrócić uwagę na obecność składników odżywczych w kremach, balsamach i emulsjach, które zapewniają ochronę przed fotostarzeniem. Jeżeli nie uzyskaliście jeszcze zadowalającej opalenizny, zawsze możecie sięgnąć po balsam brązujący.